Oliwa z oliwek na włosy – dlaczego warto spróbować?

W obecnych czasach coraz częściej szukamy naturalnych rozwiązań. Kosmetyki o prostym składzie, zyskują na coraz większej popularności. Nie bez powodu. Nie od dziś wiadomo, że to co najlepsze drzemie w naturze. Dlatego składniki pochodzące prosto z domowej apteczki lub spiżarki, tak chętnie są stosowane do pielęgnacji. Oliwa z oliwek na włosy to jeden z takich produktów. Dzięki swoim właściwością regenerującym, widocznie poprawia kondycję czupryny. Dodaje jej gładkości, blasku oraz witalności. Dlaczego warto stosować oliwę z oliwek w swojej codziennej pielęgnacji włosów? Jakie efekty można uzyskać i jak ją stosować? Odpowiedzi na te i inne pytania, poniżej.

Oliwa z oliwek na włosy – właściwości tego cennego składnika.

Wartościowy olej jakim jest oliwa z oliwek zawiera drogocenne składniki mineralne i witaminy. Zawiera skwalen, kwas oleinowy i kwas palmitynowy. Substancje należące do grupy emolientów, znane ze swych właściwości nawilżających. Oliwa z oliwek jest doskonałym źródłem jednonienasyconych kwasów tłuszczowych i przeciwutleniaczy. W widoczny sposób poprawia kondycję włosów, dogłębnie nawilża. Stosowana do olejowania dociąża, wygładza i odżywia. Używana do pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych w widocznym stopniu wpływa na ich regenerację. Z powodzeniem może być również stosowana do pielęgnacji skóry głowy. Wpłynie w ten sposób na redukcję łojotoku oraz poprawę kondycji skalpu. Oliwa z oliwek zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów, poprzez wzmocnienie cebulek włosowych. Dodatkowo może wpłynąć na redukcję występowania łupieżu.

Jak stosować oliwę z oliwek do pielęgnacji włosów?

Pierwszą możliwością jest zastosowanie oliwy z oliwek na końcówki włosów. Stosowana w sposób regularny zapobiega rozdwajaniu się końcówek oraz kruszeniu. Kosmyki, które już są zniszczone na skutek zabiegów chemicznych i stylizacji, zabezpieczy przed dalszą degradacją. W sposób widoczny je wygładzi i poprawi ogólny wygląd pasm. W takim przypadku można ją stosować jako serum zabezpieczające. Wystarczy mała kropla wtarta w wilgotne końcówki włosów.

Przeczytaj również:  Olej z czarnuszki na włosy - co warto wiedzieć?

Kolejnym sposobem używania oliwy z oliwek do pielęgnacji włosów jest olejowanie. Można zrobić to na trzy sposoby, na sucho, na mokro oraz na podkład nawilżająco. Stosując ją w ten sposób na całą długość włosów wystarczy około trzech łyżek oliwy. Używając ją na mokro wystarczy przed myciem rozprowadzić oliwę na długość włosów. Zaczynając mniej więcej od wysokości ucha, az po końcówki. Należy pamiętać, by nie nakładać oliwy bezpośrednio przy skórze głowy, ponieważ można w ten sposób przeciążyć fryzurę. Będzie ona wyglądała na nieświeżą, przetluszczoną. Kolejnym sposobem jest nałożenie oliwy na zwilżone włosy. Kolejnym wariantem jest nakładanie na podkład nawilżający. Można wykorzystać do tego żel aloesowy, hydrolat, żel lniany, woda różana czy nawet woda z miodem. W ten sposób nawilżenie włosa zostanie domknięte w środku przez olej. Niezależnie od wybranej metody olej należy trzymać na włosach minimum godzinę. Dla lepszego efektu można nałożyć foliowy czepek i owinąć całość ręcznikiem. Powstałe w środku ciepło rozchyli łuski włosa i pomoże dogłębnie wniknąć zastosowanym substancją. W następnym kroku należy zmyć nałożony olej. Dobrze jest to zrobić za pomocą odżywki, która zemulguje olej. Następnie wystarczy zmyć całość przy użyciu delikatnego szamponu. Po całej kuracji warto jeszcze na parę minut nałożyć ulubioną odżywkę, która podbije działanie oliwy. Na koniec wystarczy spłukać włosy chłodnym strumieniem wody, który domknie łuski włosa.

Oliwa z oliwek na włosy, to jedna z lepszych kuracji. Dzięki swym właściwością w sposób widoczny poprawia wygląd i kondycję włosów. Należy jednak pamiętać o właściwym sposobie jej zmywania oraz o regularności w stosowaniu. Oliwa z oliwek na włosy to łatwa, tania i skuteczna metoda pielęgnacji. Tylko dzięki systematyczności można osiągnąć zadowalający efekt.

Dodaj komentarz