Skrzyp na włosy – domowy sposób na piękną fryzurę

Szampony, odżywki, maski, suplementy diety – to wszystko produkty do pielęgnacji włosów, które obecnie zalewają półki sklepowe w drogeriach.  Jak jednak zadbać o nasze włosy domowym i tanim sposobem, który przyniesie równie dobre, jeśli nie lepsze, efekty co specjalistyczne produkty? Odpowiedź jest prosta – skrzyp na włosy.

Skrzyp polny – zioło dla urody

Ziołolecznictwo i powszechne wykorzystywanie w różnych sferach życia mocy ziół kojarzone jest głównie z przeszłością, praktycznymi metodami naszych babć. W dzisiejszych czasach zauważalny jest trend rosnący, który nawołuje do powrotu do starych metod dbania o wygląd. Znajomość właściwości wielu powszechnie występujących roślin może przynieść nie tylko zdrowotne korzyści, ale również zadbać o naszą urodę.

Czym w  takim razie wyróżnia się skrzyp polny i z czego wynikają jego właściwości wobec włosów? Jest to jedno z najstarszych ziół na naszej planecie, które dzięki zawartości krzemu korzystnie wpływa na wygląd. Znany jest również z zalet zdrowotnych: uzupełnia niedobór mikroelementów, obniża ciśnienie krwi czy wspomaga prace wątroby.  Jednym z jego wielu atutów jest powszechna dostępność i idąca za tym niska cena. Skrzyp polny wpływa nie tylko na włosy, ale również na skórę i paznokcie. Jakie są więc możliwości jego zastosowania?

Jak stosować skrzyp na włosy?

Możliwość wykorzystania skrzypu polnego, tak aby korzystnie wpływał na naszą fryzurę, jest mnóstwo i zależy od naszych preferencji. Warto podkreślić, że najważniejsza jest regularność stosowania, w każdym ze sposobów. Jedną z najpopularniejszych form jest picie herbaty ze skrzypu. Jest ona bardzo łatwo dostępna, a do tego niezwykle tania. Można również samemu ją przygotować – wystarczy zalać skrzyp suszony lub świeży gorącą wodą i jak każdy napar odstawić na kilka minut pod przykryciem. Należy pamiętać o przerwach w piciu skrzypu po około 3 tygodniach.

Przeczytaj również:  Najlepsze fryzury na lato

Kolejnym sposobem stosowanie tego zioła są tabletki ze skrzypem i wszelkie suplementy zawierający go i wspomagające włosy, skórę i paznokcie. Ich zaletą jest prostota stosowania oraz większa ilość zioła w dawce niż w przypadku naparu. Przy ich stosowaniu trzeba zastosować się do zaleceń danego producenta. Istnieją również sposoby, które bezpośrednio mają kontakt z włosami. Szampony oraz odżywki są zalecane dla osób borykających się z przetłuszczeniem lub wypadaniem włosów. Wiele z nich zawiera również w składzie inne rośliny, który pozytywnie wpływają na naszą skórę głowy.

Sposobem, który był stosowany również dawniej, są płukanki ze skrzypu polnego. Aby zrobić ten magiczny eliksir do włosów, potrzebne są te same składanki, jak w przypadku naparu, a więc skrzyp i gorąca woda. Około pół szklanki ziela należy zalać ciepłą, ale nie wrzącą, wodą i odstawić pod przykryciem na kilka minut. Następnie stosować jak każdą płukankę, a więc płukać nim włosy każdorazowo po myciu.

Efekty stosowania skrzypu na włosy

Korzystne działanie skrzypu polnego na włosy jest udowodnione wieloma badaniami i nie budzi żadnych wątpliwości.  Polecany jest szczególnie osobom, które mają problemy z przetłuszczającymi się lub wypadającymi włosami. Dużą zaletą jest również możliwość dostosowania stosowania skrzypu do naszych preferencji. Włosomaniaczki z pewnością będą polecać skrzypokrzywę, czyli połączenie w jednym kubku skrzypu i pokrzywy, co będzie stanowić idealny napar dla osób, dbających o dobrą kondycję włosów.

Dzięki niemu przede wszystkim przyspieszamy porost włosów, ponieważ sprawia on, że na głowie pojawia się wiele baby-hairów, dzięki czemu w przyszłości nasza fryzura jest gęstsza i mocniejsza. Warto również pamiętać, że oprócz widocznych efektów na włosach, zauważalna jest również poprawa kondycji skóry i paznokci, a także dobry wpływ na nasze zdrowie.

Dodaj komentarz