Czarna rzepa na włosy i skórę – właściwości

Jeśli szukasz naturalnego środka, który ma zarówno pozytywny wpływ na Twoje zdrowie, jak i wygląd, to nie szukaj dalej niż produktu w postaci czarnej rzepy. Większość z Was bez wątpienia zna popularną czerwoną rzodkiew, ale co z czarną rzepą? Rzepa czarna ma nieco większe rozmiary w porównaniu z rzepą zwyczajną. Jednak najważniejszą różnicą są niesamowite właściwości czarnej rzepy, jest to prawdziwa „potężna czarna magia”, która przyjemnie zadziwi Cię swoimi właściwościami leczniczymi.

Wartość odżywcza rzepy czarnej

Ten czarny owoc zawiera wiele składników, które sprawiają, że czarna rzepa jest tak zdrowa. Należą do nich:

 • Cukier;
 • Białko;
 • Witamina C;
 • Witamina A;
 • Witamina B;
 • Wapń;
 • Żelazo;
 • Sód;
 • Cynk;
 • Fosfor;
 • Magnez.

Właściwości lecznicze czarnej rzepy

Niektórzy z Was mogą mieć negatywny stosunek do czarnej żywności ze względu na jej kolor. Warto jednak porzucić ten stereotyp, przynajmniej w odniesieniu do czarnej rzepy, ze względu na jej niesamowite walory zdrowotne. Przeczytaj ten artykuł, aby przekonać się o korzyściach zdrowotnych płynących z czarnej rzepy.

Oczyszczanie włosów

Szampony mogą być stosowane jako główny środek do mycia włosów. Jednak zawarte w nich substancje chemiczne nie zawsze nadają się do codziennego stosowania przez całe życie. Jako naturalny substytut, rzepa może być dobrą alternatywą. Czarna rzepa na włosy może usunąć łupież, nawilżyć włosy i usunąć tłustość.

Odmładzający wpływ na skórę

Antyoksydanty zawarte w czarnej rzepy mogą dać potężny impuls do odmłodzenia skóry. Antyoksydanty przeciwdziałają oznakom starzenia się skóry i utrzymują ją zdrową i elastyczną. Pożegnaj się ze zmarszczkami, plamami i cieniami wokół oczu. Z pewnością zainteresują Cię również korzyści płynące z zastosowania maseczek czekoladowych dla każdego rodzaju skóry.

Przeczytaj również:  Jak wykonuje się trwałą ondulację? Sprawdź, jak przebiega ten zabieg krok po kroku!

Usuwanie blizn

Spożywanie czarnej rzepy może również pomóc w usuwaniu blizn pozostawionych na naszej skórze przez pryszcze, rany lub zadrapania. Pij regularnie sok z rzepy, aby znacznie zmniejszyć blizny na skórze. Czarna rzepa ma również właściwości oczyszczające krew, eliminujące toksyny i zmniejszające problemy skórne związane z zanieczyszczeniem krwi.

Nawilżaj swoją skórę

Nie tylko sok z czarnej rzepy ma właściwości korzystne dla skóry. Miąższ jest tak samo korzystny dla skóry. Używaj miąższu jako maseczki do twarzy, aby uzyskać nawilżoną, gładką i naturalnie rozświetloną skórę. Ponadto, miąższ usunie z Twojej skóry czarne plamy, pryszcze i przebarwienia. Możesz przeczytać o korzyściach płynących z liści bazylii dla skóry tutaj.

Zmniejszenie wypadania włosów

Oprócz korzyści, jakie czarna rzepa przynosi skórze, jest ona również dobra dla włosów. Na przykład, poprzez stymulację cebulek włosów i pobudzenie krążenia skóry głowy, czarna rzepa może znacznie zmniejszyć wypadanie włosów i wzmocnić odrastające włosy. Maseczka z białka jajka i jogurtu również przyniesie Twoim włosom wiele dobrego.

Poprawić funkcjonowanie wątroby

Witaminy i minerały zawarte w czarnej rzepy są skuteczne w zapewnieniu zdrowego funkcjonowania wątroby. Witaminy i minerały, które zapewniają ten efekt to witamina B1, witamina B, witamina C, magnez i wapń.

Lekarstwo na kaszel

Czarna rzepa jest znana jako doskonałe lekarstwo na kaszel, ponieważ skutecznie usuwa flegmę. Zwalcza również infekcje w układzie oddechowym. Dlatego czarna rzepa może być stosowana w leczeniu różnych problemów układu oddechowego związanych z przeziębieniem i zapaleniem oskrzeli. Dowiedz się również o korzyściach płynących z czerwonej cebuli na kaszel.

Obniża poziom cholesterolu

Regularne spożywanie rzepy może pomóc w metabolizmie tłuszczów. Pozwoli to wątrobie na szybsze przetwarzanie cholesterolu, zanim osiądzie on na tkankach i ścianach tętnic. Czarna rzepa może również znacząco obniżyć poziom lipidów. Przeczytaj więcej o interesujących faktach na temat korzyści cholesterolowych płynących z miodu.

Przeczytaj również:  Dieta na włosy - to warto wiedzieć

Pomoc przy niedoczynności tarczycy

Niedoczynność tarczycy jest chorobą gruczołu tarczowego związaną z niedoborem jego hormonów. Nadczynność tarczycy jest znana jako przyczyna pewnych problemów zdrowotnych, zwłaszcza zaburzeń metabolicznych, szczególnie u kobiet.

Dodaj komentarz