Wypadanie włosów i problemy ze skórą głowy: co może pomóc? Poznaj sprawdzone sposoby!

Wypadanie włosów jest przykrą dolegliwością, która dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Problem wymaga kompleksowego leczenia i wprowadzenia odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź, jak zadbać o zdrowie skóry głowy i zahamować wypadanie włosów!

Od dobrej kondycji skóry głowy zależy nie tylko wygląd i zdrowie włosów, ale również komfort i dobre samopoczucie. Wrażliwa skóra potrzebuje optymalnego nawilżenia i regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Zdarza się jednak, że stosowanie standardowych szamponów nie wystarcza. Przy problemach ze skórą głowy najważniejsza jest szybka i prawidłowa diagnoza i wprowadzenie odpowiedniego leczenia. Nadmierne wypadanie włosów i łupież są najczęściej występującymi chorobami, z którymi mierzą się kobiety i mężczyźni na całym świecie. Dowiedz się, jak walczyć z tymi dolegliwościami i odzyskać komfort!

Problematyczna skóra głowy – specjalistyczna pielęgnacja

Gęste i lśniące włosy są marzeniem każdej kobiety. Na zdrowy wygląd włosów i kondycję skóry głowy mają wpływ zarówno geny oraz zdrowe odżywianie, jak i regularna pielęgnacja dopasowana do ich potrzeb. Problemy skórne mogą objawiać się intensywnie złuszczającym się naskórkiem, uciążliwym swędzeniem skóry głowy, a także łysieniem. Zauważenie pierwszych objawów jest sygnałem do natychmiastowej reakcji. Szybkie działanie pozwoli ci zahamować rozwój choroby i odzyskać zdrową skórę głowy i piękne włosy. Sprawdź, jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja przy konkretnych problemach skórnych!

Wypadanie włosów – jakie są przyczyny dolegliwości?

Umiarkowane wypadanie włosów jest zjawiskiem fizjologicznym. Problem pojawia się w momencie, gdy włosów zaczyna ubywać zbyt dużo. Przyjmuje się, że o nadmiernym wypadaniu włosów możemy mówić, jeśli każdego dnia wypada więcej niż 100 włosów. Z problemem należy jak najszybciej udać się do dermatologa, który postawi diagnozę i wprowadzi właściwe leczenie. Nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane przez:

 • niedobór żelaza;
 • zaburzenia hormonalne;
 • grzybicę skóry głowy;
 • stres;
 • zmiany klimatu;
 • ciążę;
 • menopauzę;
 • promienie UV;
 • łysienie androgenowe;
 • częste farbowanie włosów;
 • wysoką temperaturę suszenia.
Przeczytaj również:  Olej słonecznikowy — co warto wiedzieć?

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Zazwyczaj leczenie wypadania włosów odbywa się za pomocą specjalistycznych lotionów, ampułek, a nawet leków doustnych. Szampony przeciw wypadaniu włosów są jednak doskonałym uzupełnieniem terapii leczniczej. Kosmetyki myjące dedykowane tej dolegliwości nie tylko zapewniają łagodne oczyszczanie skóry głowy i włosów, ale również stymulują ich odrost. Odpowiedni szampon powinien zawierać składniki hamujące wypadanie włosów oraz witaminy i substancje pielęgnujące, nawilżające i łagodzące skórę. Wśród cenionych składników wyróżniamy:

 • wyciąg z czarnej rzepy;
 • naturalne oleje;
 • substancję czynną Aminexil.

Łupież – intensywne złuszczanie się naskórka

Łupież jest chorobą skóry głowy, która objawia się złuszczaniem zewnętrznej warstwy naskórka. Schorzenie zazwyczaj ma charakter przewlekły i nawracający, dlatego osoby mające tendencję do pojawiania się łupieżu powinny regularnie stosować specjalistyczne szampony. Nadmierne złuszczanie się naskórka zachodzi wskutek nasilonego łojotoku lub choroby grzybiczej. Chorobie często towarzyszy przesuszenie skóry głowy, które powoduje uciążliwe swędzenie.

Specjalistyczne preparaty na łupież

Walka z łupieżem bywa trudna ze względu na częste nawroty choroby. Najlepszym sposobem na pozbycie się problemu jest stosowanie odpowiednich produktów do mycia skóry głowy i włosów. Jaki szampon na łupież wybrać? Skuteczny kosmetyk powinien zawierać składniki o działaniu przeciwgrzybiczym. Aby wyeliminować łupież, ważne są również właściwości keratolityczne szamponu, które odpowiadają za rozluźnienie połączeń keratynowych w naskórku. Pozwala to na swobodne odchodzenie łusek złuszczającego się naskórka od skóry.

Wrażliwa skóra głowy jest podatna na różne schorzenia. Optymalne nawilżenie skóry może zapobiec wielu problemom, dlatego tak ważne jest stosowanie wyłącznie specjalistycznych i dobrej jakości kosmetyków do włosów. Dobry szampon uwolni cię od przykrych dolegliwości i poprawi kondycję i wygląd włosów.

Dodaj komentarz