Suplementy korzystne dla włosów- koniecznie przeczytaj!

Na rynku dostępnych jest wiele produktów do pielęgnacji włosów, a znalezienie tego najlepszego dla konkretnego rodzaju włosów może być trudnym zadaniem. Oto kilka najpopularniejszych produktów do przywracania włosom nawilżenia, wygładzania, ochrony i zwiększania objętości. Gdy już znajdziesz najlepsze dla siebie produkty, czas zacząć je kupować. Bez względu na to, czy masz włosy suche, tłuste czy szorstkie, z pewnością znajdziesz produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

Nawilżanie

Pierwszym krokiem do zapewnienia nawilżonych włosów jest włączenie do swojej rutyny pielęgnacyjnej odpowiednich składników nawilżających. Woda jest złotym standardem nawilżenia, ale nie zawsze wystarcza na tak długo, jak tego potrzebujesz. Aby uzyskać długotrwały efekt nawilżenia, musisz używać dużej ilości wody i powtarzać ten proces co kilka dni. Porowatość włosów również ma wpływ na to, ile wilgoci mogą one zatrzymać. Produkty nawilżające powinny zawierać składniki, które pomogą włosom zatrzymać wilgoć i sprawią, że będą lśniące.

Wygładzanie

FDA ostrzegła konsumentów przed niebezpieczeństwem związanym z produktami do wygładzania włosów na bazie formaldehydu i nadal ocenia każdy produkt pod kątem bezpieczeństwa. Podczas gdy produkty, o których mowa, mogą być bezpieczne do użytku osobistego, inne produkty mogą być niebezpieczne do stosowania w miejscu pracy. Z tego powodu konsumenci powinni zapytać fryzjera lub salon fryzjerski o składniki stosowane w wygładzających produktach do pielęgnacji włosów przed ich użyciem. Konsumenci powinni także czytać etykiety, aby zidentyfikować produkty zawierające formaldehyd.

Ochrona

Włosy o wysokiej teksturze to nie żarty. Zasługują też na dobry dzień, ale to wymaga zastosowania specjalnych produktów do pielęgnacji włosów. Przeczytaj, jak chronić włosy o wysokiej teksturze. Oto kilka najczęściej spotykanych składników kosmetyków do pielęgnacji włosów odpornych na działanie wysokiej temperatury:

Przeczytaj również:  Kondycja skóry i włosów: Czy ćwiczenia mają wpływ na ich wygląd?

Dodające objętości

Szampon i odżywka dodające objętości mogą być kluczem do pełnej objętości fryzury. Produkty te nie tylko dodają włosom objętości, ale także pomagają zachować kolor i nawilżenie, a także utrwalić fryzurę. Dobre strzyżenie może odmienić wygląd płaskich, pozbawionych życia kosmyków. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów produktów do pielęgnacji włosów, które dodają im objętości. Możesz wypróbować jeden z nich lub wszystkie i zdecydować, czy jest to produkt dla Ciebie!

Teksturyzator

Teksturyzator to substancja chemiczna, którą nakłada się na włosy, aby uczynić je bardziej podatnymi na układanie. Produkt ten działa poprzez wygładzenie istniejących loków i nadanie im bardziej naturalnego wyglądu. Jest on dostępny w zestawie zawierającym krem teksturyzujący, aktywator, olejek eteryczny i szampon neutralizujący, który równoważy działanie substancji chemicznych. Zawiera także kompleks nawilżający, który zapewnia włosom odpowiedni poziom nawilżenia. Generalnie, zestawy teksturyzujące powinny być stosowane na włosy co najmniej raz dziennie.

Suchy szampon

Suchy szampon do pielęgnacji włosów może być wspaniałą odskocznią od codziennego mycia i wieczornego wyjścia. Dni, w których po prostu nie masz czasu na mycie włosów, mogą się już skończyć. Użycie suchego szamponu do odświeżenia włosów może dodać im objętości i świeżego wyglądu. Poza dodaniem objętości, szampon ułatwia także utrzymanie upięć. Te zalety sprawiają, że suchy szampon jest świetnym rozwiązaniem na każdą okazję. Ale jak działa suchy szampon?

Dodaj komentarz