Jak wybrać odpowiednią suszarkę do włosów?

Waga suszarki do włosów jest bardzo ważna, zwłaszcza jeśli masz długie włosy. Duże silniki i solidne części profesjonalnych suszarek do włosów mogą być ciężkie, a nie chcesz przecież mieć zdrętwiałych rąk lub złego dnia z włosami! Długie suszenie włosów może również powodować zmęczenie rąk i zły dzień z włosami! Przeczytaj, aby poznać wymagania dotyczące wagi i rozmiaru swojej suszarki.

Technologia podczerwieni zapobiega wypadaniu włosów

Technologia podczerwieni to najnowszy trend w dziedzinie odbudowy włosów. Światło czerwone jest częścią spektrum widzialnego, a korzyści płynące z jego stosowania zostały dobrze udokumentowane. Naukowcy zbadali i wyodrębnili efekty działania różnych długości fal, w tym światła czerwonego, widzialnego światła czerwonego i terapii laserowej o niskim poziomie natężenia. Naukowcy odkryli korzyści płynące z czerwonego światła w latach 60. ubiegłego wieku podczas badań nad myszami. Eksperymenty wykazały, że naświetlanie czerwonym światłem stymuluje mieszki włosowe.

Światło czerwone, które przenika do mieszków włosowych, składa się ze światła czerwonego o niskiej częstotliwości, które przenika do pasm włosów i stymuluje ich wzrost. Istnieje kilka rodzajów tego zabiegu, w tym laseroterapia niskopoziomowa, która może być wykonywana w domu lub przez przeszkolonego specjalistę. Podczerwień jest również korzystna dla skóry, ponieważ wspomaga naprawę i regenerację tkanek. Nie są znane żadne efekty uboczne związane z terapią laserem niskopoziomowym, a jej stosowanie na zdrowych włosach jest bezpieczne.

Tytan jest lżejszy od ceramiki

Wybierając suszarkę do włosów, należy wziąć pod uwagę ciężar materiałów, z których jest wykonana, w tym tytanu i ceramiki. Tytan jest lżejszy od ceramiki, ale wytwarza więcej ciepła. Materiały te są najlepsze dla grubych, zdrowych włosów, ponieważ zapewniają równomierne rozprowadzanie ciepła i jednolitą konsystencję. Nie powinnaś wybierać tytanu, jeśli masz delikatne lub cienkie włosy. Suszarki tytanowe są także droższe, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy sprawdzić różne marki i modele.

Przeczytaj również:  Suplementy korzystne dla włosów- koniecznie przeczytaj!

Tytanowa suszarka do włosów jest o około 40% lżejsza od ceramicznej. Tytan ma wiele zalet w porównaniu z ceramiką, w tym mniejszą wagę, wyższą wydajność i większą trwałość. Tytan emituje również ciepło dalekiej podczerwieni, które powoduje mniejsze uszkodzenia włosów. Suszarki tytanowe również szybciej suszą włosy niż ceramiczne. Suszarki tytanowe są również mniej podatne na zapalenie się.

Turmalin jest lepszy dla włosów puszących się

Jeśli szukasz idealnej prostownicy, najlepszym wyborem będzie ta z turmalinem. Prostownice turmalinowe mają mikroporowatą powierzchnię, która zatrzymuje wilgoć. Posiadają również jony ujemne, które są pomocne w zwalczaniu puszenia się włosów i spłaszczaniu włosów cienkich. Narzędzia te nie tylko wygładzają i prostują włosy, ale także je nawilżają. Jakie są jednak zalety prostownic turmalinowych?

Prostownice ceramiczne i turmalinowe mają podobną budowę. Oba rodzaje emitują ciepło, ale ceramiczne mają wyższą temperaturę niż turmalinowe. Większe ciepło emitowane przez ceramikę może uszkodzić włosy. Żelazka turmalinowe są lepsze dla włosów puszących się, ponieważ wytwarzają jony ujemne, które neutralizują jony dodatnie w Twoich włosach. Płytki ceramiczne nie mają takich samych właściwości jonowych, co oznacza, że mogą z nich wyciekać jony metali.

Technologia jonowa skraca czas stylizacji

Technologia jonowa to najnowszy trend w stylizacji włosów. Ta innowacyjna technologia pozwala zrobić więcej z włosami, pozostawiając je bardziej lśniące i pozbawione puszenia się. Urządzenia jonowe i suszarki oddziałują na powierzchnię włosów, zwiększając ilość dostępnych jonów dodatnich i ujemnych. Jony dodatnie powodują puszenie się włosów i zwiększają ich objętość, natomiast jony ujemne nadają włosom gładkość i połysk. Suszarki do włosów MUTTUS są wyposażone w tę technologię, aby dostarczyć Twoim włosom dodatkowych jonów dodatnich i ujemnych, co może skrócić czas stylizacji i zwiększyć

Twoją wydajność.

Kolejną zaletą technologii jonowej jest to, że cząsteczki wytwarzające jony eliminują elektryczność statyczną. W związku z tym jony ujemne ograniczają ilość kosmyków nawet o 61%. Jony te sprawiają również, że włosy stają się gładsze i łatwiejsze do układania. Ponadto jonowe suszarki do włosów mogą także skrócić czas stylizacji, ponieważ jony ujemne przyspieszają proces układania włosów. Mogą one pomóc skrócić czas stylizacji, ponieważ jony ujemne ograniczają elektryzowanie się włosów, a jony dodatnie dodają im objętości i blasku.

Przeczytaj również:  Chcesz założyć aparat na zęby? Sprawdź najważniejsze informacje!

Dodaj komentarz