Fryzura ślubna. Jak zadbać o włosy przed wielkim wydarzeniem?

Każda kobieta w dniu swojego ślubu chce wyglądać zjawiskowo. Jest to niepowtarzalny dzień w życiu panny młodej i powinna czuć się jak najlepiej ze swoim wyglądem. Jednym z najważniejszych elementów wyglądu kobiety podczas jej własnego ślubu jest fryzura, jak jednak dobrać odpowiednią na ten wyjątkowy dzień? 

Skąd wziąć pomysł na fryzurę ślubną? 

Warto przede wszystkim zacząć od samodzielnego poszukiwania wymarzonej fryzury. Najlepszym źródłem inspiracji jest obecnie internet i różne aplikacje. Wpisując odpowiednią frazę w wyszukiwarkę można znaleźć ogrom możliwości dla siebie bez względu na długość włosów. Można przeglądać w różnego rodzaju wysokich upięciach lub ułożenia rozpuszczonych włosów z wykorzystaniem atrakcyjnych ozdób, diademów lub zdobionych wsuwek i spinek, dzięki czemu można mieć przy sobie dodatkową biżuterię na włosach. Najwięcej inspiracji można znaleźć przede wszystkim w aplikacji Pinterest, gdzie znajdzie się zbiór najlepszych możliwości z całego internetu, dobrym źródłem może być również Instagram( Sprawdź: jak usunąć konto na instagramie ), na którym salonu fryzjerskie prowadzą swoją promocję poprzez zamieszczanie zdjęć swoich prac. Dzięki temu można znaleźć kilka propozycji, które najbardziej przypadną przyszłej pannie młodej do gustu i pozwolą zorientować się w kierunku wyboru idealnego uczesania. Aby jednak fryzura wygląda dobrze nie wystarczy idealne uczesanie. Fryzura ślubna będzie wyglądała najlepiej wykonana na zadbanych włosach, dlatego warto nie tylko szukać w internecie inspiracji pod kątem uczesania, ale również względem pielęgnacji. 

Fryzura próbna i pielęgnacja, czyli jak znaleźć odpowiedniego stylistę fryzur na ważny dzień, który zadba o nasze włosy od A do Z

Mając już w zanadrzu wybrane kilka inspiracji fryzury ślubnej można zacząć poszukiwanie salonu fryzjerskiego, w którym stylista spełni oczekiwania klientki i będzie w stanie zrealizować wizję przyszłej panny młodej. Wybór salonu jest równie ważny, ponieważ musimy mieć pewność, że wybrany salon jest sprawdzony i godny polecenia. Warto w tym celu czytać opinie chociażby na aplikacji, na której można się umówić na wizytę lub opinie ogólne w internecie. Dodatkowo można zasięgnąć opinii najbliższych, którzy znają sprawdzone salony fryzjerskie i mieć pewność, że dany stylista zadba w pełni o to, żeby przyszła panna młoda wyglądała idealnie w tym ważnym dniu. W celu upewnienia się jednak co do wykonania fryzury ślubnej zgodnie z oczekiwaniami, dobrze jest umówić się na fryzurę próbną. Z reguły salon oferuje taką usługę za darmo, ponieważ chcą dodatkowo zachęcić klientkę w ten sposób do wykonania fryzury ślubnej w ich salonie. Najlepiej umówić się do kilku salonów, które rozważamy na wykonanie takiej fryzury próbnej a następnie wybrać jeden z nich, który najlepiej sprosta naszym oczekiwaniom. Dodatkowo dobry fryzjer powinien już przed wykonaniem fryzury próbnej powinien przeprowadzić zabieg pielęgnacyjny na włosach klientki. Fryzury ślubne bardzo często wymagają nałożenia na niedużej ilości utrwalaczy, aby fryzura wyglądała idealnie przez cały wieczór. Utrwalacze mogą bardzo mocno wysuszyć włosy, przez co staną się łamliwe i będą się wykruszać. Ostatnio coraz większą popularność zyskuje Olaplex, środek do pielęgnacji włosów, który zapewnia im niesamowity zdrowy wygląd i utrzymuje włosy w bardzo dobrej kondycji. Olaplex można również stosować w domu, fryzjerzy często po wykonaniu pielęgnacji takim środkiem w salonie oferują właśnie od razu zakup w na miejscu, dzięki czemu efekt pielęgnacji salonowej można sobie zapewnić na co dzień. Produkty można również samodzielnie kupić przez internet. Dodatkowo jeśli panna młoda nie chce decydować się na droższą pielęgnację przy wykorzystaniu Olaplexu, może zainwestować w maski do włosów. Najlepsze są te z naturalnym składem. Przy wizji wykorzystania mocnych utrwalaczy, które same w sobie mogą być obciążające do włosów, warto postawić na naturalny skład pielęgnacji i ograniczyć w ten sposób stosowanie chemicznych środków.

Przeczytaj również:  Oliwa z oliwek na włosy - dlaczego warto spróbować?

Podsumowanie

Mając już wybranego odpowiedniego stylistę oraz wybrane i sprawdzone wymarzone upięcie, przyszła panna młoda może być spokojna o swoją fryzurę ślubną a dzięki pielęgnacji można zapewnić dodatkowo idealny wygląd swoim włosom i sprawić, że fryzura ślubna w tym ważnym dniu będzie wyglądała perfekcyjnie. 

Dodaj komentarz