Jajko na włosy to niedrogi, naturalny kosmetyk, który musisz znać!

Jajko na włosy, czyli tani i naturalny kosmetyk, który warto znać. Jest łatwo dostępny i ma wiele właściwości, które wpływają na poprawę kondycji naszych włosów. Wypróbuj, a już zawsze będziesz korzystać z tego sposobu, by nadać włosom wygląd, który kiedyś pozostawał w sferze marzeń. 

To pielęgnacyjny „must have” pokolenia naszych babć 

Dziś może się to wydawać dziwne, że kiedyś nasze babcie z powodzeniem stosowały jajko na włosy, by poprawić ich wygląd. Jednak trzeba zaznaczyć, że kobiety nie miały wtedy dostępu do tak wielu gotowych kosmetyków jak ma to miejsce dzisiaj. Z kolej teraz jajko wraca do łask jako naturalny kosmetyk do włosów. Dlaczego? Bo coraz więcej osób wraca do natury, do prostych rozwiązań, do naturalnych składników. Coraz więcej osób kupując nawet gotowe kosmetyki w drogerii zwraca uwagę, by miały jak najlepszy skład. Chodzi o to, by nie tylko były skuteczne, ale i miały składniki bezpieczne dla naszego organizmu. Babcie doskonale zdawały sobie sprawę z cennych właściwości jajka. Dzięki niemu ich włosy były gęste, gładkie i odpowiednio nawilżone.

Jajko na włosy – jak stosować?

Tutaj mamy duże pole do popisu. Jajko na włosy można nakładać bezpośrednio, ale można też komponować w domowym zaciszu maseczki i odżywki z wielu składników. Wszystko zależy od czasu jaki możemy poświecić na pielęgnację danego dnia, stopnia naszego zaangażowania, ale i od rozmiaru efektów, na które liczymy. Najprościej i najszybciej jest zwyczajnie nałożyć jajko na włosy (całe jajko lub żółtko lub białko do wyboru) i umyć je nim lub też nałożyć na kilka minut, a następnie spłukać. Jeśli chcemy, aby jajko było elementem maseczki dodajmy do niego np. oliwy z oliwek, jogurtu naturalnego, miodu, cytryny, banana czy nawet awokado. Takie maseczki z naturalnymi składnikami warto stosować co najmniej dwa razy w tygodniu. Zostawiamy je na włosach na około 15-30 minut, możemy założyć na głowę czepek, a następnie dobrze spłukujemy letnią wodą. To ważne, by przed nałożeniem maseczki włosy zmoczyć gorącą wodą, a podczas zmywania jej użyć do tego letniej wody. W ten sposób najpierw otwieramy łuskę włosa i dociera do niej jak najwięcej cennych składników. Na koniec zamykamy łuskę włosa, co sprawia, że jest on gładki i odżywiony. Gorąca woda jest tutaj nie wskazana również w obawie, że jajko mogłoby się zwyczajnie ściąć, a wtedy jego usunięcie z głowy byłoby trudniejsze.

Przeczytaj również:  Maść końska na włosy - dobroczynna siła substancji naturalnych

Który rodzaj włosów lubi jajko?

Tak naprawdę po jajko mogą sięgać właścicielki i właściciele różnego rodzaju włosów. Zarówno tych gęstych, jak i cienkich. Nie ma przeciwwskazań do stosowania jajka na włosy. Ich właściwości odżywcze sprawiają, że z powodzeniem można je stosować przy różnych rodzajach włosów. Lecytyna i białko zawarte w jajku sprawiają, że włosy stają się wzmocnione i nawilżone. Efekty kuracji widać gołym okiem. Włosy stają się mocniejsze, lśniące, gęstnieją, zwłaszcza jeśli do jajka dodamy olejku rycynowego. Co ważne jajko również powoduje, że włosy przestają nam wypadać, a poza tym mają dobry wpływ na stan skóry głowy. Dotyczy to zwłaszcza osób, które narzekają na łupież i przesuszoną skórę głowy. Biało wzmacnia włosy, a żółto ma właściwości, które sprawiają, że włosy są nawilżone i gładkie. Wspomniane leczenie, a wręcz zapobieganie pojawieniu się łupieżu to również zasługa żółtka. Jest bogate w siarkę, która wykazuje takie działanie.

Podsumowując, jajko wraca do łask jako naturalny kosmetyk do pielęgnacji włosów. I nic w tym dziwnego, skoro ma tak wiele cennych właściwości, jest tanie i łatwo je dostać w każdym markecie. Poza tym w tych zabieganych czasach większość z nas lubi stawiać na szybkie zastosowania, zwłaszcza jeśli przynoszą spektakularne efekty w krótkim czasie. Chcesz mieć piękne, zadbane włosy bez wizyt u fryzjera i wydawania na to fortuny? Po prostu postaw na jajko! Przekonasz się, że włosy zniszczone chemicznymi zabiegami m.in. farbowaniem czy prostowanie mogą odzyskać utraconą kondycję i prezentować się przepięknie. Pamiętaj, nasze babcie wiedziały, co jest dobre dla włosów! Korzystaj z ich mądrości i doświadczenia.

Dodaj komentarz