Jakie okulary przeciwsłoneczne damskie wybrać?

jak dobrać okulary przeciwsłoneczne damskie

Na takie pytanie można odpowiedzieć tylko w jeden sposób: To zależy! Przede wszystkim w pierwszej kolejności zadbajmy o zdrowie naszych oczu i wybierajmy okulary przeciwsłoneczne, które posiadają specjalny filtry. Filtry powinny chronić przed promieniowaniem UVA i UVB.

Czym jest polaryzacja i dlaczego okulary powinny ją mieć?

Przy wyborze okularów warto pokusić się o dodatkowe uszlachetnienia soczewek takie jak na przykład polaryzacja. Polaryzacja ma za zadanie niwelować odblaski, jakie powstają, gdy promienie słoneczne odbijają się od nawierzchni jezdni, powierzchni wody czy też od budynków. Mając okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją, nie oślepi nas nagle słońce, co niejednokrotnie ma miejsce, nawet gdy używamy zwykłych okularów przeciwsłonecznych. Jeżeli już wiemy, na co zwracać uwagę pod kątem zdrowia naszego wzroku, to możemy przejść do dobrania odpowiedniego modelu, który idealnie będzie pasował do kształtu naszej twarzy.

Jakie okulary przeciwsłoneczne damskie wybrać? Kształt twarzy

Zdecydowanie głównym czynnikiem, który powinnyśmy brać pod uwagę podczas wyboru okularów przeciwsłonecznych, powinien być kształt naszej twarzy. Oczywiście ochrona oczy jest bardzo ważna, ale kupujemy okulary również po to, żeby dobrze i modnie wyglądać. Okulary przeciwsłoneczne powinny podkreślać atuty naszej twarzy i ukrywać mankamenty, aby tak się stało, muszą być dobrze dopasowane. Panie o twarzy owalnej będą mieć zdecydowanie najmniejszy problem, ponieważ do tego typu twarzy pasują oprawki w każdym kształcie. W takiej sytuacji wystarczy skupić się na wybraniu ulubionego koloru. Kobiety o kształcie twarzy trójkątnym powinny skłaniać się ku oprawkom okrągłym i zaokrąglonym. Posiadaczki buzi kwadratowej również powinny wybierać oprawy zaokrąglone jak pilotki bądź kocie fasony. Panie z twarzą okrągłą z kolei najlepiej będą prezentować się w damskich okularach przeciwsłonecznych w kwadratowych oprawkach oraz tych o klasycznych kształtach. Ważne również jest to, aby okulary przeciwsłoneczne były dobrze dobrane pod kątem rozmiaru. Nie mogą uciskać skroni, ponieważ na dłuższą metę będzie to powodować ból, nie mogą również być za duże, gdyż zsuwając się, będą powodować dyskomfort podczas noszenia. Są to rady techniczne, jakie okulary damskie wybrać, czyli podstawy czym należy się kierować podczas zakupu okularów przeciwsłonecznych. Niemniej jednak przede wszystkim kierujmy się tym, co nam się podoba najbardziej i w czym czujemy się pięknie i komfortowo. Nie kupujmy na siłę okularów przeciwsłonecznych, w których czujemy się kiepsko tylko dlatego, że pasują do kształtu twarzy czy akurat są w danym momencie modne. Przede wszystkim cieszmy się modą i eksperymentujmy.

Przeczytaj również:  Resurfacing twarzy, czyli odmładzanie skóry laserem frakcyjnym

Dodaj komentarz