Naturalne sposoby na bielsze zęby

Naturalne, domowe metody pielęgnacji to doskonała alternatywa dla chemicznych środków. Ze zwykłych produktów spożywczych, które znajdziesz w każdej kuchni, możesz przygotować skuteczną pastę wybielającą do zębów. Warto tylko wiedzieć, jakie składniki wybierać. 

Domowe sposoby na wybielenie przebarwień na zębach

Niektóre z naturalnych sposobów mogą nie być wskazane w Twoim przypadku, dlatego skonsultuj się z dentystą, zanim zaczniesz stosować którąś z nich na własną rękę. Swojego stomatologa znajdziesz na stronie galeriausmiechu.pl. Być może wspólnie uda Wam się znaleźć najlepszą metodę, która szybko i skutecznie pomoże Ci pozbyć się nieestetycznych przebarwień na powierzchni zębów.

Pasta z soku z cytryny i soli

Sok z cytryny ma silne właściwości wybielające. Można je zaobserwować np. wtedy, gdy pokrojone jabłko skrapiasz odrobiną soku. Miąższ owocu wtedy nie ciemnieje pod wpływem powietrza. Jak przygotować taki preparat? Trzeba wymieszać kilka kropel soku z niewielką ilością soli. Taką pastę należy nanieść na powierzchnię zębów i zostawić na kilka minut. Po tym czasie można dokładnie wypłukać jamę ustną czystą wodą. Taką kurację wybielającą można powtarzać 2 razy dziennie. Pierwsze efekty zwykle pojawiają się po upływie około miesiąca.

Znaczenie sody oczyszczonej w pielęgnacji zębów

Pasta z sody oczyszczonej to kolejna alternatywa dla profesjonalnych środków wybielających. Soda jest powszechnie stosowana jako uniwersalny środek czyszczący i wybielający. Charakteryzuje się dużą skutecznością i bezpieczeństwem stosowania. Jednak ta metoda może wiązać się z ryzykiem uszkodzenia szkliwa. To z kolei jest prostą drogą do rozwoju bakterii odpowiedzialnych za próchnicę. Dlatego warto zamienić stosowanie domowych sposobów na piękny uśmiech na zabieg przeprowadzony przez specjalistę. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę wybielanie zębów Kraków, a wyświetli Ci się cała lista gabinetów dentystycznych w różnych lokalizacjach. Znajdziesz w nich profesjonalnych, empatycznych lekarzy, którzy pomogą Ci najlepiej zadbać o Twój uśmiech!

Przeczytaj również:  Jakie kosmetyki pomogą przy suchej skórze z niedoskonałościami? Pielęgnacja skóry suchej zimą 

Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania oleju kokosowego

Olej kokosowy to jeden z produktów, których uniwersalność zastosowania wprawia w zdumienie. Jest używany jako składnik pożywienia, znane jest jego dobroczynne działanie na skórę oraz włosy i paznokcie. Wraz z właściwościami antybakteryjnymi i łagodzącymi, pomaga on zredukować ilość drobnoustrojów w jamie ustnej oraz skutecznie utrudnić tworzenie się osadu nazębnego. Dzięki temu szkliwo jest lśniące i zabezpieczone. Olej stosuje się w formie płukanki. Korzystnie wpływa on na zdrowie zębów, dziąseł i całej jamy ustnej. Redukuje rozwój chorobotwórczych bakterii, przez co chroni przed próchnicą. Ponadto olej kokosowy charakteryzuje się dużym bezpieczeństwem stosowania. Regularne używanie go do pielęgnacji uzębienia prowadzi do poprawy kondycji jamy ustnej. Efekty można zaobserwować po kilku miesiącach kuracji.

Czy domowymi metodami da się skutecznie i szybko wybielić zęby?

Stosowanie naturalnych sposobów na bielsze zęby to długotrwały proces, który przynosi dobre efekty, gdy Twoje uzębienie jest w doskonałej kondycji, a przebarwienia są niewielkie. Jeśli potrzebujesz mocniejszego efektu w krótkim czasie, lepszym wyjściem jest skorzystanie z wybielania zębów u stomatologa. Dokładne wyczyszczenie zębów przy pomocy narzędzi dentystycznych, a następnie usuwanie przebarwień da Ci najlepsze rezultaty.

Wybielanie zębów metodami naturalnymi jest ekonomiczne i bezpieczne. W niektórych przypadkach może jednak okazać się niewystarczająco skuteczne. Mocne zabarwienia i trudno dostępne miejsca trudno wybielić przy wykorzystaniu domowych sposobów. Niekiedy warto skorzystać z pomocy dentysty, który przeprowadzi profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie przy użyciu zaawansowanych środków usuwających przebarwienia.

Dodaj komentarz