Naturalna pielęgnacja włosów – wybierz kosmetyki bez chemii!

Kosmetyki naturalne to bardzo cenny wybór dla twoich włosów. Organiczne kosmetyki, w przeciwieństwie do tych, które możesz spotkać przede wszystkim na większości sklepowych półek, współpracują z twoimi włosami i skórą głowy, zamiast je obciążać lub podrażniać. 

Naturalne kosmetyki — moda czy odpowiedzialna pielęgnacja

Jeśli używanie kosmetyków naturalnych jest dzisiaj modą, to trzeba się z tego tylko cieszyć. Oczywiście warto dbać o rosnącą świadomość i edukację klientów, natomiast o kosmetykach naturalnych warto przede wszystkim wiedzieć, że nie mają tych wszystkich chemicznych składników, które znaleźć można praktycznie w każdym tradycyjnym produkcie do włosów.

Dzisiaj kosmetyki naturalne, pochodzące z upraw ekologicznych są coraz częściej wybierane przez klientów: https://nabea.pl/pl/menu/pielegnacja-711.html. Rośnie bowiem świadomość, że nasze ciało, skórę, włosy trzeba wspierać, szukać składników wzmacniających naturalne piękno, a nie stawiać na chemiczne składniki, które często maskują problem, jednocześnie przyczyniając się do jego pogłębienia. 

Produkty naturalne do włosów

Przy wyborze kosmetyków do włosów z pewnością warto kierować się informacjami o zawartości naturalnych składników w poszczególnych produktach. Producenci kosmetyków naturalnych stosują tutaj różne strategie — czasami opisy są bardzo szczegółowe, innym razem mniej. Zasada jest jednak prosta: im składników naturalnych jest więcej, tym lepiej. 

Naturalne kosmetyki do włosów są tak samo albo jeszcze bardziej skuteczne od tych tradycyjnych. Wybór artykułów pielęgnacyjnych do włosów nie musi więc oznaczać opowiedzenia się po stronie skuteczności lub delikatności. Naturalne składniki pochodzące z ekologicznych upraw są w stanie bardzo skutecznie współpracować z naszymi włosami i skórą głowy. Wyciągi z roślin, olejki eteryczne, masło shea, olej kokosowy, olej arganowy, wyciąg z pestek winogron, ekstrakt z zielonej herbaty oraz szereg innych składników to moc, którą wykorzystują kosmetyki naturalne. Kosmetyki do włosów znajdziesz w sklepie Nabea.

Przeczytaj również:  Wypadające i słabe włosy – jak skutecznie temu zaradzić?

Syntetyczne składniki zaś bardzo często obciążają włosy, ale i podrażniają skórę głowy. Lista potencjalnie szkodliwych dla skóry głowy (i nie tylko) substancji jest dość długa. Z pewnością warto unikać kosmetyków, które w swoim składzie mają między innymi: parabeny, silikony, silnie drażniące środki myjące SLS, SLES oraz inne chemiczne dodatki. Wszystkie te składniki uznawane są za obciążające włosy (dają co prawda świetny efekt zaraz po umyciu włosów, ale ostatecznie wpływają na pogorszenie ich kondycji) lub podrażniające skórę głowy. 

Trzeba natomiast zdawać sobie sprawę, że osiągnąć kosmetyk w 100% naturalny wcale nie jest tak łatwo. Czasami potrzebny jest ten jeden czy dwa chemiczne dodatki. Jest to pewien kompromis, na który można się zgodzić. Sporo jest już na polskim rynku produktów, w których syntetyczne składniki stanowią mniej niż 1% całego składu. Więcej tego typu propozycji znajdziesz na: https://nabea.pl/

Dlaczego warto stawiać na ekologiczne kosmetyki?

Przy kosmetykach naturalnych do produkcji wykorzystuje się tylko przemyślane i sprawdzone składniki. Dba się także o samą jakość produkcji. Jest to coraz częściej produkcja bardzo świadoma, prowadzona z myślą o planecie, o ograniczeniu zużycia mediów, o jak najmniejszym negatywnym wpływie na środowisko. Dbając o swoje włosy, skórę głowy, dobre samopoczucie i troskę, aby organizm bez powodu nie przyswajał dodatkowej dawki chemii, jednocześnie dbasz o planetę. Czy może być lepsze połączenie?

Dodaj komentarz