Czym zmyć farbę do włosów z umywalki?

Farbowanie włosów w domu to przede wszystkim oszczędność. Jednak często wiąże się to z zabrudzeniami domowych sanitariów. Jeśli więc zabieramy się za domową koloryzację, szczególnie ciemnymi kolorami, warto wiedzieć, czym zmyć farbę do włosów z umywalki.

Sprawdź także jaka powinna być odpowiednia wysokość umywalki: https://magazynremont.pl/wysokosc-umywalki

Jak zmyć farbę do włosów z sanitariów?

Farbowanie włosów w domu najczęściej przeprowadza się w łazience. Na nieestetyczne plamy narażone są więc szczególnie sanitaria. Błyszczące krany, białe, jasne umywalki i wanna to elementy, które często trudno jest doczyścić z plam po farbie do włosów. Nawet jeśli jesteśmy ostrożne, widoczne zabrudzenia mogą się zdarzyć każdemu, nawet najbardziej ostrożne osoby. Zanim przystąpimy do farbowania, warto zabezpieczyć wszelkie powierzchnie przed plamami.

Możemy wyłożyć powierzchnię umywalki lub wanny starymi ścierkami, ręcznikami, folią lub nawet gazetą. Nie zaszkodzi też przemyć powierzchni płynem do mycia naczyń przed rozpoczęciem farbowania. Pozostawi on powłokę, która ułatwi usuwanie plam powstałych od farby do włosów. Z kolei świeże plamy z farby można usunąć bez problemu przy pomocy zmywacza do paznokci.

Czym zmyć farbę do włosów z umywalki i wanny?

Aceton lub alkohol medyczny to coś, co prawie każdy z nas posiada w swoim domu. Chociażby w formie zmywacza do paznokci. Niewielką ilością zmywacza do paznokci należy najpierw nasączyć miękką szmatkę lub wacik. Następnie delikatnie ścieramy powstałą plamę.

Istotny jest, fakt, że nie powinno się wycierać malowanych powierzchni alkoholem, aby nie zeszła farba. Dlatego ta metoda sprawdzi się jedynie do wanny i umywalki, a nie np. do drewnianych, pomalowanych mebli. Aceton, którym usuwamy lakier do paznokci, jest świetnym sposobem na usuwanie plam z farby do włosów.

Przeczytaj również:  Kozieradka na włosy: przepisy na domowe kosmetyki

Kolejnym sposobem jest pasta do zębów. Sprawdzi się, jeśli plamy powstały niedawno. Należy nałożyć odrobinę pasty do zębów na starą szczoteczkę i delikatnie zetrzeć. Pamiętajmy jednak, że żelowa pasta do zębów nie zadziała odpowiednio, najlepiej wybrać tradycyjną.

Nadtlenek wodoru to też skuteczny i uniwersalny środek czyszczący. Czyszczenie plam najlepiej przeprowadzić przy użyciu nylonowej szczotki lub gąbki kuchennej. Należy nałożyć trochę produktu na gąbkę lub szczotkę i wetrzeć go w zanieczyszczony obszar. Jednak najpierw upewnijmy się, czy gąbka jest wystarczająco miękka i nie porysuje czyszczonych powierzchni.

Mleczko do czyszczenia również powinno sobie poradzić z plamami. Jeśli próbowaliśmy już poprzednich metod i wciąż zastanawiamy się, czym zmyć farbę do włosów z umywalki, zdecydowanie warto sięgnąć po tradycyjne mleczko do czyszczenia kuchni. Zrównoważona kombinacja składników, w tym roztworu czyszczącego, składnika wybielającego i ściernego ułatwi pozbycie się plam. Delikatnie zwilżamy gąbkę wodą i nakładamy niewielką ilość środka czyszczącego. Teraz możemy spróbować wyczyścić uporczywe plamy uporczywe w wannie lub na umywalce.

Korzystając z powyższych metod, nie zapominajmy o założeniu rękawiczek.

Czym zmyć farbę do włosów z umywalki? Domowe sposoby

Soda oczyszczona z płynem do mycia naczyń to połączenie, które doskonale radzi sobie z plamami z farby do włosów. Należy wymieszać jedną łyżkę stołową każdego składnika i dodać dwie szklanki wody. Plamy przecieramy miękką ściereczką, a następnie dokładnie spłukujemy ciepłą wodą.

Soda oczyszczona z octem — mieszamy ze sobą w równych proporcjach, nakładamy na plamę i odczekujemy ok 10-20 min. Następnie spłukujemy ciepłą wodą.

Wymieszaj je w równych częściach, zetrzyj pastę na drewnie i pozostaw, aż plama zniknie, a następnie spłucz ciepłą wodą.

Podsumowanie

Czym zmyć farbę do włosów z umywalki? Wyczyszczenie plam z farby do włosów jest o wiele prostsze w przypadku powierzchni ceramicznych. Możemy zastosować tu nieco silniejsze środki, takie jak zmywacz do paznokci, czy też mleczko do czyszczenia, które nie sprawdziłoby się do delikatniejszych powierzchni. Dlatego usunięcie plam z sanitariów nie powinno stanowić problemu. Jeśli któraś z metod nie działa, warto ją powtórzyć lub wypróbować kilku sposobów.

Przeczytaj również:  Najlepsze fryzury na lato

Dodaj komentarz