Keratyna na włosy – korzyści ze stosowania

Kiedy myślisz o kobiecie, prawdopodobnie wyobraża sobie siebie z długimi, prostymi włosami. Daje to poczucie osobistej dumy i samooceny. Kobieta nie musi nosić najpiękniejszej biżuterii czy najbardziej eleganckiego stroju, by czuć się jak bogini, ale długie, proste włosy dają jej poczucie, że świat jest pod jej stopami. Kobiety stosują Keratynę w zabiegach na włosy, aby stworzyć sobie taki właśnie wygląd.

Środki ostrożności

Jakie są korzyści z keratyny do włosów? Keratyna jest niezbędnym białkiem, które wzmacnia włosy. Odżywia włosy poprzez dodanie peptydów przeciwstarzeniowych, kolagenu i nawilżających kwasów tłuszczowych. Zabiegi keratynowe przynoszą wiele korzyści, w tym zmniejszenie liczby rozdwojonych końcówek oraz lśniące, zdrowe włosy. Zabiegi te stają się coraz bardziej popularne wśród kobiet i mężczyzn, ponieważ pomagają przywrócić siłę i blask włosom kręconym.

Keratyna jest plastyczna przy pierwszym zastosowaniu, ale może ulec uszkodzeniu w wyniku wielokrotnego czesania i upinania włosów w koki i inne fryzury. Używanie bawełnianego czepka również może uszkodzić keratynę. Takie tarcie może powodować puszenie się włosów. Po nałożeniu keratyny na włosy należy przez dwa dni unikać zaplatania włosów w warkocze. Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko puszenia się włosów, przez kilka dni po zabiegu unikaj spania na bawełnie.

Poziom formaldehydu w produktach keratynowych

Konsumenci powinni być ostrożni w stosowaniu produktów z keratyną, zwłaszcza tych, które twierdzą, że nie zawierają formaldehydu. Mimo, że istnieje wiele produktów, które twierdzą, że nie zawierają formaldehydu, często mają one wyższe stężenie niż powinny. Przed użyciem produktów z keratyną do włosów najlepiej skonsultować się ze stylistą, ponieważ ta substancja chemiczna może znajdować się w produktach do włosów.

Gdy już zawęzisz wybór, czas znaleźć produkt, który spełni Twoje oczekiwania. Szukaj produktów z keratyną z listą składników i kartą charakterystyki. Jeśli nie jesteś pewna, co oznacza dany składnik, poproś sprzedawcę o kopię. Nie zapomnij także przeczytać instrukcji obsługi oraz recenzji produktu. Jeśli znajdziesz kilka negatywnych opinii, prawdopodobnie masz do czynienia z fałszywym produktem.

Przeczytaj również:  Henna na włosy - jak stosować?

Efekty zabiegów keratynowych

Jeśli masz kręconą lub puszącą się grzywę, zabiegi keratynowe na włosy mogą być dobrym rozwiązaniem. Choć zabiegi te nie pozwolą na uzyskanie prostych włosów, mogą sprawić, że staną się one gładsze i mniej podatne na puszenie. Rezultaty tych zabiegów utrzymują się przez około dwa do trzech miesięcy. Istnieją jednak pewne skutki uboczne związane z zabiegami keratynowymi. Aby uniknąć ryzyka uszkodzeń lub łupieżu, należy powstrzymać się od używania prostownicy przez 72 godziny po zabiegu.

Po zabiegu rozdwojone końcówki będą mniej widoczne, ponieważ zabieg spaja włosy z powrotem. Dzięki temu włosy wyglądają i wydają się dłuższe. Należy jednak pamiętać, że rezultaty są tymczasowe i nie wpływają na tempo wzrostu włosów. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, poszukaj salonu, który oferuje ten zabieg, aby upewnić się, że Twoje włosy są w dobrej kondycji. Zabieg ten jest doskonałym rozwiązaniem dla włosów zniszczonych lub poddawanych zabiegom chemicznym. Twoje włosy będą mocniejsze i bardziej lśniące tak jak u popularnych aktorek hollywoodzkich produkcji filmowych.

Sprawdź również artykuł: https://filmi.pl/filmy-z-jennifer-lopez

Czas trwania zabiegów keratynowych

Czas trwania zabiegu keratynowego zależy od rodzaju i kondycji włosów. W zależności od rodzaju kuracji, zabiegi keratynowe mogą trwać do czterech miesięcy, a zabiegi domowe nawet do 45 dni. Czas trwania kuracji keratynowej zależy od jakości włosów w momencie przeprowadzania zabiegu oraz od tego, jak dobrze przestrzegane są instrukcje dotyczące pielęgnacji po zabiegu. Zabieg trwa od czterech do ośmiu godzin.

Po zabiegu keratynowym, aby utrzymać proste włosy, należy przestrzegać poniższych wskazówek. Należy unikać upinania włosów w koński ogon, zaplatania w warkocz lub innych fryzur, które mogą pozostawić wgłębienia. Po upływie trzech dni użyj miękkiej gumki do włosów, aby nie przeszkadzały w układaniu włosów. Unikaj spania na bawełnianych poduszkach, ponieważ mogą one powodować tarcie, co może powodować puszenie się włosów i skrócić czas trwania zabiegu.

Przeczytaj również:  Skrzyp na włosy – domowy sposób na piękną fryzurę

Dodaj komentarz