Zniszczone i słabe włosy? Warto odwiedzić stomatologa!

Nie rzadko mówi się o tym, że włosy są idealnym odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia. Każdy marzy o lśniących kosmykach, jednak nie każdy może się nimi pochwalić. Okazuje się, że często zniszczone kosmyki są objawem problemów ze zdrowiem. Jeśli i Twoje włosy takie są, może czas odwiedzić stomatologa?

Włosy odzwierciedleniem stanu uzębienia

Każda kobieta i każdy mężczyzna z pewnością świetnie zdają sobie sprawę z tego, że piękne i zdrowe włosy są wyznacznikiem zdrowia i nie tylko. To szczególnej wartości atrybut, który staje się nietuzinkową ozdobą każdego z nas. Jednak nie każdy z nas może się tak zdrowymi i pięknymi kosmykami cieszyć. Osoby, które nie poddają swoich włosów nadmiernym zabiegom stylizacyjnym, a także częstemu farbowaniu, wbrew pozorom nadal mogą mieć problem z kosmykami. Często bowiem zdarzają się rozdwojone końcówki, a także włosy, które są niezwykle kruche oraz łamliwe. Nie da się ukryć, że jest to wyraźny sygnał, że nasze zęby powinny znaleźć się pod specjalistyczną opieką stomatologa. Dlaczego? Otóż włosy, które cechują się złą kondycją bez wyraźnego powodu i które mają uszkodzenia swojej struktury, mogą być również zwiastunem tego, że nasze zęby są w o wiele większym stopniu narażone na wystąpienie próchnicy. Skąd jednak takie połączenie? Z pewnością zadziwi ono nie jednego z nas, jednak włosy mogą odzwierciedlać stan naszego uzębienia. Dlaczego? Otóż głównym budulcem naszych kosmyków jest oczywiście kreatyna. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że białko to występuje również w naszym szkliwie. Prawidłowo budowa białek warunkuje więc posiadanie zdrowych i mocnych włosów, a także i… zębów! Wobec tego osoby, które niestety nie mogą cieszyć się zdrowymi włosami, a także spektakularnych rezultatów nie dają również zabiegi pielęgnacyjne, wówczas będzie to idealny sygnał do tego, że trzeba będzie również udać się na wizytę do stomatologa. Słabe włosy mogą również oznaczać słabe zęby, a jeśli o nie odpowiednio zadbamy, to możemy w porę zapobiec problemom w przyszłości.

Przeczytaj również:  Serum z witaminą C – kosmetyk, który powinien zagościć w każdej łazience

Jeśli masz słabe włosy, zadbaj o zdrowe zęby!

Nie da się zaprzeczyć temu, że zdrowe włosy oznaczają również zdrowe zęby i na odwrót. Wobec tego osoby, które mają pierwsze problemy ze swoimi kosmykami, powinny zamiast do fryzjera, udać się również do dobrego stomatologia i wykonać niezbędne badania oraz przeprowadzić dodatkowo plombowanie zębów. Może się bowiem okazać, że występują wśród nich czynniki, które predysponują ich do znacznie szybszego rozwoju próchnicy. Wobec tego wczesna wizyta u stomatologa, będzie możliwością do tego, by zareagować odpowiednio wcześnie i wprowadzić szereg działań profilaktycznych. Z pewnością stomatolog od razu zaleci nam zmianę nawyków żywieniowych, a być może nawet odpowiednią suplementację. Niemniej cukry i węglowodany potrafią skutecznie wpływać- w negatywny sposób- na grupę białek, które są budulcem naszych kosmyków, a także naszych zębów. Wobec tego pierwszym zadaniem w ramach profilaktyki próchnicy będzie oczywiście zredukowanie ilości cukrów i słodyczy w naszej diecie. Co więcej specjalista będzie również namawiał nas do skończenia ze szkodliwymi nawykami. Jeśli jednak nie zwróciliśmy na to uwagi na czas, wówczas może okazać się, że profilaktyka może nie okazać się już wystarczająca. Warto wiedzieć, że pierwsze oznaki próchnicy można zauważyć odpowiednio wcześnie, a to z kolei determinuje szanse na skuteczne leczenie. Oczywiście walka z próchnicą leży również po stronie pacjenta. Musi on odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej i używać środków zaleconych przez stomatologa. Wówczas będzie można przygotować jamę ustną do przeprowadzenia koniecznych zabiegów i jednocześnie w porę zareagować na problemy z uzębieniem. Jest to niezwykle ważne, a nasze włosy dostarczają nam odpowiednich informacji o naszym organizmie. Jeśli więc nie przesadzamy ze stylizacją naszych kosmyków, a także nie poddajemy ich drastycznym zabiegom, a mimo to nie są one w najlepszym stanie i kondycji, wówczas rozwiązaniem może okazać się wizyta u stomatologa, która skutecznie rozwiąże problem.

Przeczytaj również:  Wpływ kwaśnych deszczy na zdrowie włosów

Dodaj komentarz