Jak zorganizować domowe studio kosmetyczne we własnym domu

Branża beauty to dziedzina, która niezwykle rozwija się w ostatnim czasie. Sporo osób decyduje się na regularne korzystanie z usług kosmetyczek, stylistek rzęs i brwi, paznokci, makijażystek czy fryzjerek. Każda osoba, która pragnie rozwijać się w tym obszarze, powinna zadbać o to, by stworzyć miejsce atrakcyjne wizualnie, przytulne, które ujmie klientów. Współcześni ludzie zwracają uwagę na to, jak prezentuje się przestrzeń, w której będą poddawać się zabiegom upiększającym. Nawet we własnym domu można zorganizować  niewielkie studio kosmetyczne. Niektóre nieruchomości będą wręcz stworzone do tego, by wyczarować w nich przyjemny gabinet, w którym klienci będą mogli zaznać chwili relaksu.

Kupno mieszkania/domu z rynku wtórnego

Od czego rozpocząć poszukiwania nieruchomości, która będzie wręcz wymarzonym lokalem do stworzenia gabinetu kosmetycznego? Od określenia lokalizacji, typu budynku, ceny. To istotne parametry, nad którymi trzeba pomyśleć wcześniej, aby nie szukać w ciemno. Lokalizacja gabinetu kosmetycznego ma bardzo duże znaczenie. Jeżeli wybierze się miejsce gdzieś na uboczu, z daleka od centrum miejscowości, można na tym wiele wygrać lub wiele stracić. Jeśli informacje o działalności roznoszą się pocztą pantoflową, a klienci polecają sobie miejsce ze względu na jego wyjątkową atmosferą oraz wysoką jakość usług, lokalizacja na uboczu nie będzie przeszkodą. W przypadku, gdy dopiero stawia się swoje pierwsze kroki, rozwija marketing i reklamę miejsca, lokalizacja w centrum daje większe szanse na powodzenie. Warto zatem szukać nieruchomości na przykład z rynku wtórnego, których często nie brakuje w centrach miast. Lepszą opcją będą wolnostojące domy niż mieszkania, ponieważ w blokach lub apartamentach trudno połączyć własne mieszkanie z przestrzenią zawodową, w której przyjmuje się klientki między innymi ze względu na brak drugiego wejścia. Metraż jest istotny, a mieszkania z rynku wtórnego w klasycznych blokach często nie są duże, co jest dodatkową przeszkodą.

Przeczytaj również:  Hiszpańska mucha — nie tylko afrodyzjak!

Kupno mieszkania/domu od dewelopera

Na nowych osiedlach od dewelopera zorganizowanie gabinetu kosmetycznego, studia stylizacji paznokci, rzęs i brwi, a nawet studia fryzjerskiego to naprawdę świetna opcja. Bardzo często nowe osiedla nie są jeszcze zagospodarowane w ten sposób, jest na nich mało punktów usługowych, a każde miejsce tego typu jest dosłownie na wagę złota. Jak zorganizować studio urody w mieszkaniu od dewelopera? Jest to opcja dla osób, które pracują samodzielnie i nie zatrudniają innych specjalistów. Wtedy w jednym z pomieszczeń w domu mogą zorganizować miejsce, w którym będą przyjmować klientów. Warto sprawdzić, jakie wymagania względem przedsiębiorców z branży beauty ma sanepid. Lepiej wszystko zarejestrować niż pracować bez rejestracji, ponieważ może łączyć się to z wieloma problemami. Jak wiadomo branża beauty częściowo połączona jest z branżą zdrowia, dlatego nieruchomości, w których stylizuje się paznokcie, brwi i rzęsy, fryzury lub dokonuje się innych czynności związanych z dbaniem o urodę, muszą być prawidłowo przystosowane. Listę dostosowań, które należy wykonać w lokalu, można znaleźć między innymi w sanepidzie.

Odbiór nowej nieruchomości

Osoby, które planują założenie studia urody w mieszkaniu od dewelopera zwykle decydują się na większy metraż nieruchomości. Na szczęście na rynku istnieją spore apartamenty, często o powierzchni ponad 100 m, w których spokojnie można urządzić niewielkie kameralne studio. Wiele klientek ceni takie miejsca, ponieważ zapewniają one większą dyskrecję, swobodę, pozwalają nawiązać bliższą relację z osobą wykonującą zabiegi. Klientki mają poczucie, że są traktowane bardziej indywidualnie, co jest dla nich istotne. Moment, w którym budowa nieruchomości dobiega końca to najlepszy czas, aby skontaktować się z rzeczoznawcą, który będzie towarzyszył nam podczas odbioru nieruchomości. Wzór protokołu odbioru domu znajdziesz tutaj. Warto wcześniej go wydrukować i przejrzeć, aby zobaczyć, na jakie punkty zwraca uwagę specjalista dopuszczający budynek do użytku.

Przeczytaj również:  Jak upiąć włosy do ćwiczeń? - Poradnik

Dodaj komentarz