5 najczęściej zadawanych pytań na temat liposukcji?

Jeśli mimo diety i ćwiczeń nie jesteś w stanie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z takich miejsc, jak brzuch, nogi czy ramiona, liposukcja w Warszawie jest dobrą opcją, aby tego dokonać. Jeszcze do niedawna uważana była za zabieg ryzykowny, dziś dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii pozwala na bezpieczne i skuteczne odessanie niechcianego tłuszczu. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnych metod liposukcji? Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy liposukcja jest bezpieczna?

Współczesne metody liposukcji charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa przy zachowaniu wysokiej efektywności. W niektórych przypadkach nie ma nawet konieczności stosowania narkozy, a jedynie znieczulenie miejscowe. Tkanka tłuszczowa jest wstępnie rozbijana do postaci płynnej przy pomocy lasera lub ultradźwięków, dzięki czemu można ją bezpieczne usunąć, bez uszkadzania naczyń krwionośnych, nerwów i innych okolicznych tkanek.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do liposukcji?

Jeśli próbowałeś diety i ćwiczeń, ale nadal masz miejscowo zlokalizowane obszary tłuszczu, które po prostu nie chcą zniknąć, liposukcja może być idealnym zabiegiem dla Ciebie. Specjaliści polecają ją osobom, które nie mają otyłości ani znacznej nadwagi. Ludzie powinni uciekać się do liposukcji dopiero po wypróbowaniu innych sposobów odchudzania, w szczególności diety i ćwiczeń. Jeśli Twoja masa ciała jest w normie, a mimo to masz problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej w niektórych partiach ciała, powinieneś rozważyć liposukcję.

Ponieważ odsysanie tłuszczu jest zabiegiem chirurgicznym, wykonywanym w znieczuleniu ogólnym i ingerującym w głębokie tkanki, istnieje szereg przeciwwskazań do jego przeprowadzenia, m.in.:

  • zaawansowana cukrzyca,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • niektóre problemy hormonalne,
  • padaczka,
  • stwardnienie rozsiane,
  • choroby nerek i wątroby,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • ogólny zły stan zdrowia.
Przeczytaj również:  Kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

Przed zabiegiem odbywa się konsultacja, podczas której lekarz poznaje historię zdrowia pacjenta i decyduje, czy można zakwalifikować go do liposukcji. Często potrzebne są dodatkowe badania krwi, aby wykluczyć przeciwwskazania.

Czy liposukcja ultradźwiękowa jest skuteczna?

Nowoczesne metody liposukcji, z których skorzystasz w Klinice Miracki w Warszawie, np. liposukcja kawitacyjna czy laserowa pozwalają na usunięcie znacznej ilości tkanki tłuszczowej, podobnie jak klasyczny zabieg odsysania tłuszczu. Są jednak od niego znacznie bezpieczniejsze. To, co wyróżnia liposukcję laserową i ultradźwiękową, to dodatkowy efekt obkurczenia i ujędrnienia skóry w miejscu poddawanym zabiegowi. Pozyskany w ten sposób tłuszcz można ponownie wykorzystać jako lipotransfer w takie miejsca, jak pośladki, biust czy usta.

Jeśli jednak przybierzesz na wadze po zabiegu liposukcji, komórki tłuszczowe, które nie zostały usunięte i nadal znajdują się w twoim ciele, mogą się powiększyć. Dlatego ważne jest, by zarówno przed, jak i po liposukcji zadbać o odpowiedni styl życia. Liposukcja nie zapobiegnie przybieraniu na wadze. Aby zachować nową sylwetkę i masę ciała po liposukcji, należy przestrzegać odpowiedniej diety i planu ćwiczeń.

Na czym polega liposukcja brzucha?

Podczas zabiegu liposukcji tłuszcz z ciała jest ekstrahowany poprzez wprowadzenie małej, pustej rurki (kaniuli) przez jedno lub więcej małych nacięć w pobliżu obszaru, który ma być odessany. Nacięcia są umieszczane w miejscach, w których będą najmniej widoczne, często w fałdach skóry lub liniach konturowych. Kaniula jest połączona rurką z jednostką podciśnieniową. Chirurg odsysa odpowiednią ilość tłuszczu.

Ile trwa i jak wygląda rekonwalescencja po odsysaniu tłuszczu?

Czas rekonwalescencji po liposukcji wykonywanej nowoczesnymi metodami został znacząco skrócony, jednak nadal jest konieczny. Obrzęk pozabiegowy utrzymuje się od kilku do kilkunastu dni. Przez około miesiąc należy nosić specjalne ubranko uciskowe. Pełny rezultat leczenia pojawia się po 2-3 miesiącach.

Przeczytaj również:  Gdzie można oddać włosy za pieniądze?

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie. 

Dodaj komentarz