Kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

Kwas hialuronowy zastosowany podskórnie jest w stanie zniwelować zmarszczki niemal od razu po jego zastosowaniu. Wypełniacz to błyskawiczny sposób na odmłodzenie skóry. Jak długo utrzymują się efekty wypełniania zmarszczek? Czy kwas hialuronowy jest dobry dla każdego? Wyjaśnienie znajdziesz w poniższym artykule.

Wypełnianie kwasem hialuronowym, czyli szybki sposób na odmłodzenie skóry

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów odmładzających – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim szybkiemu działaniu. Efekty wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym widoczne są niemal od razu. Zabieg jest procedurą szybką i jednorazową. Rezultaty działania kwasu hialuronowego utrzymują się przez kilka miesięcy. Po tym czasie można powtórzyć procedurę, aby przedłużyć efekty.

Natychmiastowe działanie kwasu hialuronowego wynika z jego właściwości higroskopijnych. Wstrzyknięty pod skórę natychmiast wiąże wodę znajdującą się w tkankach i zwiększa swoją objętość, dzięki czemu zmarszczki zostają wypełnione i przestają być widoczne. Dodatkowo po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w głębi skóry rozpoczynają się też wzmożone procesy regeneracyjne, których efektem jest gęstsza i jędrniejsza skóra. Substancja ta ma również właściwości nawilżające.

Na czym polega wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym wykonywane jest przez lekarza. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań oraz ustalenie optymalnej dawki wypełniacza. Iniekcje kwasu hialuronowego przeciwwskazane są w ciąży i w trakcie karmienia piersią oraz podczas miesiączki. Kilka dni przed zabiegiem nie można zażywać aspiryny ani niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Z zabiegu wykluczone są osoby chorujące na epilepsję, porfirię, nowotwory. Przeciwwskazaniem jest również nadwrażliwość na substancje zawarte w preparacie i środki znieczulające, alergia oraz infekcja skórna.

Przeczytaj również:  Suplementy korzystne dla włosów- koniecznie przeczytaj!

Lekarz najpierw znieczula skórę Pacjenta przy pomocy specjalnego kremu, a następnie wykonuje kilka zastrzyków w miejscach, w których występują zmarszczki. Cała procedura trwa od 15 do 45 minut, w zależności od wielkości ostrzykiwanego obszaru i stopnia zaawansowania problemu. Skóra po wypełnianiu zmarszczek może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona przez kilka dni. Mogą pojawić się zasinienia i drobne strupki, które znikają po kilku dniach.

Efekty działania kwasu hialuronowego na zmarszczki

Po wypełnieniu kwasem hialuronowym skóra staje się odżywiona, głęboko nawilżona, sprężysta i gładka. Zmarszczki zostają wygładzone, a owal twarzy podniesiony. Rezultaty, jakich można oczekiwać po zastosowaniu kwasu hialuronowego na twarz to m.in.:

  • odmłodzenie twarzy,
  • wymodelowanie twarzy,
  • wolumetria policzków,
  • powiększanie ust.

W zasadzie natychmiast po zastosowaniu wypełniacza większość zmarszczek i zwiotczeń znika, a efekty utrzymują się nawet przez rok. Czas utrzymywania się efektów wypełniania kwasem hialuronowym zależy od takich czynników, jak: wiek, kondycja skóry, styl życia, ogólny stan zdrowia, dawka i miejsce podania preparatu. Jedne osoby będą czuły potrzebę powtórzenia zabiegu już po pół roku, inne dopiero po kilkunastu miesiącach.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/

Tekst promocyjny

Dodaj komentarz