Jak zadbać o swoje włosy podczas długiej podróży samolotem?

Każda z kobiet świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednie dbanie o włosy zawsze jest dla nich kwestią nadrzędną. Wobec tego jak można zadbać o swoje włosy w momencie, kiedy czeka nas międzykontynentalny lot z wieloma przesiadkami? Odpowiedź jest jedna- suchy szampon samolot!

Problem z tłustymi włosami podczas podróży? Suchy szampon rozwiązaniem!

Nie da się ukryć, że w szczególności turystki nie mają łatwo. W momencie kiedy wybierają się one w międzykontynentalną podróż, wówczas muszą liczyć się w z tym, że w samym samolocie spędzą ponad 24 godziny, a dochodzi do tego jeszcze kilku lub kilkunastogodzinne oczekiwanie na szereg przesiadek. Wobec tego cały makijaż, trzeba nieustannie poprawiać. Zwykle panie mają więc w bagażu podręcznym zestaw chusteczek do demakijażu, a także podręczne kosmetyki. Wówczas udając się do toalety na lotnisku, panie mogą całkowicie odświeżyć swój wygląd i skutecznie zamaskować oznaki zmęczenia, które pozostawiła po sobie wielogodzinna podróż. Jednak zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja w momencie, kiedy chodzi o samo zachowanie odpowiedniego poziomu higieny. Po kilkunastu godzinach, nawet najbardziej drogocenny dezodorant czy antyperspirant po prostu się podda. Co więcej włosy naturalną koleją rzeczy robią się oklapnięte i tłuste. Niestety, chociaż lotniska oferują ogromne udogodnienia i oczywiście prysznice i toalety, to niestety rzadko kiedy panie decydują się na skorzystanie z nich. Oczywiście wszystko podyktowane jest osobistymi względami. Przecież takie publiczne prysznice są siedliskiem bakterii, a co więcej nigdy nie mamy pewności, kto tak naprawdę z nich skorzystał. Dodatkowo mycie głowy to nie tylko delikatne przepłukanie kosmyków, a cały, niezwykle zaawansowany proces pielęgnacyjny, połączony z konkretnymi zabiegami stylizacyjnymi. Wobec tego zajmie to z pewnością dużo czasu, a publiczne toalety na lotnisku nie są do tego najlepiej przystosowanym miejscem. Panie więc zawsze przed lotem stresują się i zamartwiają, co zrobią w momencie, kiedy ich włosy nie będą się już świeżo i dobrze prezentować? Otóż rozwiązanie tego problemu jest niezwykle proste i znajduje się na każdej sklepowej półce. Travelers radzi, by przed długim lotem kobiety wyposażyły się w suchy szampon, który pozwoli im odświeżyć kosmyki w zaledwie kilka chwil. Co on zawiera w swoim składzie? Otóż:

  • suchy szampon zawiera sypki proszek, który odpowiada za odświeżenie kosmyków i absorbcję sebum, które się na nich osadziło
  • suchy szampon zawiera także substancje zapachowe, by odświeżone włosy mogły również pięknie pachnieć
  • suchy szampon może również zawierać sypki proszek w ciemnym kolorze, wówczas jest to wersja produktu przeznaczona dla brunetek
Przeczytaj również:  Jak zorganizować domowe studio kosmetyczne we własnym domu

Co ciekawe, suchy szampon obecnie można dostać dosłownie wszędzie i nie kosztuje on więcej niż 20-30 złotych za butelkę!

Suchy szampon do włosów- jak go używać?

Okazuje się, że suchy szampon-samolot to idealne połączenie, które pozwoli zachować pięknie wyglądającą fryzurę, nawet w momencie kiedy lot trwa więcej niż jeden dzień. Jednak panie mogą zastanawiać się, w jaki sposób mogą ten szampon na swoją fryzurę wykorzystać. Otóż jest to niezwykle proste. Oto instrukcja krok po kroku jak odświeżyć włosy z suchym szamponem w roli głównej:

  • w pierwszej kolejności panie powinny przygotować sobie zarówno suchy szampon jak i szczotkę do włosów lub grzebień
  • kolejno należy dokładnie wstrząsnąć butelką z suchym szamponem
  • jeśli szampon w proszku został dokładnie wstrząśnięty, można przystąpić do jego nakładania. Wystarczy w tym celu nacisnąć przycisk aplikatora, a jego końcówkę skierować na włosy tuż u samej nasady. Proces ten powtarzamy pasmo po paśmie lub jedynie w tych miejscach, w których nasze kosmyki są najbardziej przetłuszczone.
  • teraz panie muszą nieco odczekać, aż kosmetyk zaabsorbuje sebum z włosów- można delikatnie wmasować produkt we włosy, co sprawi, że będzie on jeszcze efektywniejszy.
  • kolejno pozostanie jedynie przeczesanie włosów, by ściągnąć z nich nadmiar kosmetyku, a jednocześnie nadać im pożądany wygląd.

Dodaj komentarz