Najlepszy zabieg na lwią zmarszczkę – botoks

Najlepszy zabieg na lwią zmarszczkę – botoks

Niestety, czas nie jest łaskawy dla naszej skóry – z upływem lat widać na niej coraz więcej zmian, w tym także pogłębiające się zmarszczki mimiczne. To, w jakim tempie występują i jak bardzo są wyraźne, zależy od wielu czynników. Grunt to odpowiednio zareagować! Jeśli chodzi o tzw. lwią zmarszczkę, od lat zabiegiem, który skutecznie ją redukuje, jest botoks – co warto wiedzieć o jego wstrzyknięciu? Opowiadają specjaliści z Kliniki Biogenica z Poznania!

Zmarszczki pod lupą – dlaczego się pojawiają?

Na tempo starzenia się skóry ogromny wpływ mają zarówno czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Do wewnątrzpochodnych można zaliczyć m.in. kwestie genetyczne oraz hormonalne. W zakres zewnątrzpochodnych wchodzą zaś: dieta, długość i jakość snu, poziom stresu emocjonalnego, ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe, zanieczyszczenie środowiska, w tym oddychanie zanieczyszczonym powietrzem, narażenie na dym tytoniowy, palenie papierosów itd. 

Wszystko to sprawia, że w naszych organizmach wzrasta ilość wolnych rodników, które uszkadzają komórki DNA. Odbija się to m.in. właśnie na wyglądzie skóry, powodując szybsze jej starzenie – staje się ona cieńsza, mniej elastyczna, słabiej nawilżona, silniej odznaczają się na niej zmarszczki mimiczne, do których można zaliczyć lwią zmarszczkę. 

Jest to pionowa linia, która pojawia się pomiędzy brwiami. Powstaje na skutek ich marszczenia, co często jest objawem zdenerwowania czy zwiększonego napięcia – u wielu osób tego typu stany intensywnie odbijają się na twarzy, angażująć w mimikę właśnie pracę brwi. Co ciekawe, wskazuje się także, że na występowanie lwiej zmarszczki może mieć wpływ pozycja… spania! U osób, które zwykle śpią na boku, często jest ona bardziej zarysowana – takie ułożenie głowy sprawia, że skóra w naturalny sposób gniecie się w tym właśnie miejscu. 

Botoks – skuteczny sposób na lwią zmarszczkę

Zabiegi z zastosowaniem botoksu od lat 90-tych stanowią jeden z podstawowych sposobów wygładzania zmarszczek mimicznych. Zyskały na popularności przede wszystkim dzięki swojej skuteczności, lecz nie bez znaczenia jest też krótki czas ich trwania czy brak szczególnych wymagań związanych z rekonwalescencją po zabiegu.

Przeczytaj również:  Wpływ kwaśnych deszczy na zdrowie włosów

Botoks, czyli toksyna botulinowa typu A, inaczej określana też jadem kiełbasianym, jest tzw. neurotoksyną. Wstrzyknięta w odpowiednie miejsce, blokuje uwalnianie określonych neuroprzekaźników, co powoduje swego rodzaju „porażenie” mięśni w tym obszarze. Brzmi to być może mało przyjemnie, ale owo „porażenie” nie jest niczym niebezpiecznym, a pozwala skórze odpocząć, zregenerować się i spowolnić tempo pogłębiania się zmarszczek. W końcu brak kurczenia się mięśni oznacza brak kurczenia się skóry. Pozostaje ona nieruchoma, dzięki czemu lwia zmarszczka wygładza się, co samo w sobie ma nie tylko działanie istotne tu i teraz, lecz także profilaktyczne przeciwko dalszemu pogłębianiu się problemu. 

Wygładzanie lwiej zmarszczki – co warto wiedzieć o botoksie

  • Zabieg wstrzykiwania botoksu w okolice lwiej zmarszczki trwa zaledwie chwilę – jest to kilka minut, po których spokojnie można wrócić do codziennych aktywności.
  • Po samym zabiegu należy delikatnie obchodzić się z obszarem, w który wstrzyknięty był botoks, nie należy się też schylać, a w dłuższej perspektywie unikać sauny, solarium i nadmiernej ekspozycji twarzy na promienie słoneczne – toksyna botulinowa nie lubi wysokich temperatur. Jest wrażliwa na ich działanie i może to prowadzić do szybszego osłabienia efektów zabiegu.
  • Czy botoks jest bolesny? To jedno z częściej pojawiających się pytań, z jakimi spotykają się specjaliści z poznańskiej kliniki Biogenica, którzy na co dzień wykonują szereg zabiegów z zastosowaniem botoksu. Odpowiedź nie jest oczywista – wiele zależy bowiem od indywidualnej wrażliwości na ból. Zabieg wiąże się z iniekcją i w zasadzie ewentualna bolesność wynikać może tylko z wkłucia igły. Wiele osób nie potrzebuje więc żadnego znieczulenia, ale jeśli ktoś czuje taką potrzebę, można zastosować miejscowe znieczulenie pod postacią specjalnych kremów.
  • Jak długo utrzymuje się efekt botoksu? Tu także wiele zależy od predyspozycji konkretnej osoby – zwykle jest to jednak od 3 do 6-ciu miesięcy.
  • A jak szybko pojawiają się pierwsze rezultaty? U większości widoczne są po kilku dniach, u niektórych maksymalnie po 2 tygodniach. Co ważne, w klinice Biogenica po tym czasie odbywa się konsultacja pozabiegowa, która jest wliczona w cenę – po 14 dniach specjalista ocenia efekty i dokonuje ewentualnych korekt. By lwia zmarszczka nie była już problemem!
Przeczytaj również:  Olej słonecznikowy — co warto wiedzieć?

Chcesz dowiedzieć się więcej o botoksie stosowanym właśnie w celu redukcji lwiej zmarszczki? A może już jesteś zdecydowana/zdecydowany na zabieg? Skontaktuj się z ekspertami z Biogenica w Poznaniu – są do Twojej dyspozycji.

Dodaj komentarz