Na rynku są dostępne przeróżne oleje do włosów, w tym olej z czarnuszki. Dlaczego warto olejować nim włosy i jakie daje efekty?
Jakie właściwości ma olej z czarnuszki?
Olej ten powstaje z nasion czarnuszki siewnej. Powinien być nieoczyszczony i tłoczony na zimno – wówczas zawiera najwięcej dobroczynnych składników. Wtedy będzie zawierał kwasy omega-3, -6, -9.
Skład oleju z czarnuszki:
- około 84% stanowią nienasycone kwasy tłuszczowe: kwas linolowy, oleinowy, arachidonowy, linolenowy, stearynowy, palmitoleinowy i inne,
- tymichinon – działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo,
- biotyna – przyczynia się do wydłużenia fazy aktywnego wzrostu włosa,
- witaminy: B1, B2, B3, B6, B7,
- minerały.
Olej ten jest naturalny i bezpieczny przy pielęgnacji nie tylko włosów, ale i skóry głowy.
Na jakie problemy pomoże olej z czarnuszki na włosy?
Po olej z czarnuszki mogą przede wszystkim sięgnąć osoby, które borykają się ze zniszczonymi, wypadającymi lub szybko przetłuszczającymi się włosami, a także łupieżem. Jest szczególnie rekomendowany dla posiadaczy włosów wysokoporowatych.
Olej z czarnuszki na włosy – jakie daje efekty?
Ten naturalny produkt sprawi, że twoje włosy będą odżywione, mocniejsze i przestaną się łamać. Staną się bardziej miękkie, błyszczące i rzadziej będą się przetłuszczać. Skończy się także problem rozdwojonych końcówek.
Czy olej z czarnuszki przyciemni włosy?
Nie musisz się o to obawiać. Olej z czarnuszki nie przyciemnia włosów, stąd też mogą go stosować posiadacze jasnych włosów.
Z racji tego, że produkt ten posiada duże cząsteczki, nie wnikają one w głąb włosa, a więc go nie obciążają i nie prostują skrętu. W związku z tym mogą także z powodzeniem stosować go osoby z kręconymi włosami.
Jak stosować olej z czarnuszki na włosy?
Ostatnimi czasy popularnym sposobem dbania o włosy jest olejowanie. Olej z czarnuszki świetnie się w tym celu sprawdzi. Na czym polega ta metoda? Jest to nic innego, jak wcieranie oleju we włosy na mokro lub sucho. Najlepiej je robić przed umyciem włosów. Wetrzyj niewielką ilość oleju w lekko wilgotne lub suche kosmyki na całej długości i pozostaw na włosach przez 30 minut-60 minut. Możesz dodatkowo owinąć je folią aluminiową, co spotęguje jego działanie. Potem umyj włosy szamponem. Możesz także zostawić olej na włosach na noc. Przyniesie to jeszcze lepsze rezultaty. Olejowanie warto wykonywać regularnie, co najmniej raz w tygodniu.
Dla osób borykających się z łysieniem rekomendowana jest inna metoda stosowania oleju z czarnuszki. Należy bowiem nałożyć produkt na miejsca zmienione chorobowo i wcierać delikatnymi, kolistymi ruchami. Można pozostawić olej przez 30-60 minut, a potem zmyć szamponem.
Olej z czarnuszki na skórę głowy
Wpływa on nie tylko na włosy, ale i na skórę głowy, ponieważ odżywia ją, dotlenia i przyspiesza regenerację. Produkt wzmocni cebulki włosów, i, co za tym idzie, może sprawić, że włosy będą szybciej rosły i zacznie się pojawiać mnóstwo tzw. baby hair. Włosów będzie po prostu więcej.
Olej ten pomoże także na problemy z podrażnieniami skalpu oraz świądem. Posiadacze problematycznej, suchej i swędzącej skóry głowy go pokochają. Olej z czarnuszki można również stosować do masażu głowy.
Jak zmywać olej z czarnuszki z włosów?
Ostateczny efekt na włosach zależy w dużej mierze od tego, jak zmyjemy olej. Najpierw należy równomiernie nałożyć na naolejowane włosy odżywkę lub maskę i pozostawić na kilka minut, aby doszło do emulgacji. Dzięki temu pasma zostaną dobrze oczyszczone z resztek oleju. Następnie standardowo myjemy włosy szamponem.
Jak możemy zauważyć, olej z czarnuszki wpływa dobroczynnie nie tylko na nasze włosy, ale i także skalp. Regularnie stosowany pozwala pozbyć się wielu uciążliwych problemów, jak świąd, wypadanie lub przetłuszczanie się włosów czy rozdwojone końcówki. Odżywia skórę głowy i włosy, pobudza je do wzrostu. Świetnie się sprawdzi szczególnie dla osób posiadających włosy o wysokiej porowatości, wygładzając je i nabłyszczając, przy czym nie przeciążają ich.