Krople żołądkowe na włosy- poznaj ich niezwykłe właściwości

Ta niepozorna buteleczka kupiona w aptece za kilka złotych kryje w sobie cudowną moc. Dzięki niej możesz cieszyć się bujną czupryną już w kilka tygodni. Krople żołądkowe na włosy- brzmi jak abstrakcja? Przyjrzyjmy się faktom.

Na początek trochę teorii…

Krople żołądkowe to ziołowa nalewka stosowana w celach leczniczych w zaburzeniach trawienia i chorobach układu pokarmowego.

W jej składzie znajdują się alkoholowe wyciągi z ziół, m.in. dziurawca, mięty czy kozłka lekarskiego. Rośliny te oprócz niewątpliwego działania leczniczego w obrębie przewodu pokarmowego posiadają też szereg innych właściwości. Przyjrzyjmy się zatem ich działaniu na włosy i skórę głowy.

  • dziurawiec- stymuluje mikrokrążenie skóry głowy, wzmacnia cebulki włosów, działa przeciwłupieżowo
  • kozłek lekarski (waleriana)- działa łagodząco, bakteriobójczo, wspomaga w walce z łupieżem
  • mięta pieprzowa- działa przeciwłojotokowo, chłodzi i odświeża skórę głowy
  • korzeń goryczki, liść bobrka- zwalczają stany zapalne, stymulują mieszki włosowe

Łatwo więc zauważyć, że krople żołądkowe, a więc skoncentrowana forma ziołowych ekstraktów to prawdziwa bomba witaminowa i zastrzyk energii dla Twoich cebulek włosowych.

Jak stosować krople żołądkowe dla wzrostu włosów?

1. Pamiętaj o tym, by zawsze aplikować rozcieńczony roztwór bezpośrednio na skórę głowy. Pamiętaj o właściwych proporcjach- 2 łyżki kropli na 5 łyżek wody.

2. Powstałą mieszankę przelej do buteleczki z atomizerem. Do nakładania jej możesz też użyć strzykawki (bez igły!) lub namoczonego w roztworze płatka kosmetycznego.

3. Tak przygotowaną wcierkę aplikuj na owłosioną skórę głowy przed myciem. Pozostaw na około godzinę, później umyj włosy jak zwykle. Możesz użyć do tego celu ziołowego szamponu z ekstraktem z pokrzywy, skrzypu polnego lub korzenia łopianu- co wzmocni efekt całej kuracji.

Przeczytaj również:  Jak olej migdałowy wpływa na włosy?

4. Nie zrażaj się intensywnym zapachem kropli- ulotni się on bezpowrotnie po umyciu włosów.

5. Nie aplikuj tej mieszanki bezpośrednio na włosy- krople żołądkowe zawierają w swoim składzie etanol, który może wysuszać włosy. Podziel włosy na partie i wcieraj miksturę tylko w skórę głowy.

6. Nie stosuj tej wcierki codziennie- częstsze stosowanie nie zapewni mocniejszego efektu, a może jedynie podrażnić skórę głowy. W tej kuracji jak w większości ziołowych terapii ważna jest systematyczność. Wystarczająca częstotliwość dla stosowania tej wcierki to maksymalnie 2-3 razy w tygodniu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • przed nałożeniem wcierki na całą skórę głowy zrób próbę uczuleniową – nałóż niewielką porcję produktu na skórę za uchem, odczekaj kilka godzin (a najlepiej dobę)- po tym czasie dopiero możesz śmiało stosować kurację na całości włosów
  • jeśli masz wrażliwą, przesuszoną, podrażnioną skórę głowy- uważaj na alkohol obecny w składzie wcierki, obserwuj swoją skórę po aplikacji, w razie podrażnień, zmniejsz częstotliwość lub zaprzestań stosowania
  • uważaj na słońce- dziurawiec, obecny w składzie wcierki, posiada działanie fotouczulające. W miesiącach letnich a także gdy dużo przebywasz na słońcu- zrezygnuj ze stosowania mikstury.

Efekty systematycznego stosowania kropli żołądkowych na włosy

Jeśli będziesz cierpliwie i systematycznie używać tej wcierki na skórę głowy- jej efekty mogą Cię naprawdę zaskoczyć. Już po kilku użyciach zauważysz, że skóra głowy mniej się przetłuszcza, włosy dłużej pozostają świeże i puszyste a łupież zaczyna zanikać. Po kilku tygodniach wypadanie zmniejszy się, stopniowo pojawią się też nowe włosy, początkowo w postaci meszku, „baby hair” a ogólna kondycja Twojej czupryny znacznie się poprawi. Włosy będą gęstsze, bardziej elastyczne i lśniące. Niewątpliwym plusem tej kuracji jest również jej niski koszt oraz łatwa dostępność.Inwestycja kilku złotych w pobliskiej aptece to coś, na co każdy może sobie pozwolić.Choć na efekty końcowe stosowania tej wcierki trzeba będzie trochę poczekać- to jednak cierpliwość w tym przypadku zostanie nagrodzona- pięknymi, mocnymi włosami a także zdrową i ukojoną skórą głowy. Ta naturalna kuracja, rodem z apteczki babuni to świetna alternatywa dla kosztownych zabiegów i wszechobecnej chemii w środkach do pielęgnacji włosów. Warto wypróbować ją w domowym zaciszu i przekonać samemu o jej skuteczności.

Przeczytaj również:  Pokrzywa na włosy - jaki daje efekt?

Dodaj komentarz