Maść końska na włosy – dobroczynna siła substancji naturalnych

Maść końska na włosy to dość nowatorskie podejście do jej stosowania. Kojarzona z innym użyciem, coraz częściej znajduje zastosowanie w pielęgnacji włosów i skóry głowy. Dla osób, które chcą nieco przyśpieszyć ich wzrost, będzie idealnym produktem. 

Maść? Ale czemu końska?

Nazwa tej maści może nieco zniechęcać i wywoływać niemiłe skojarzenia. Jednak warto sobie uświadomić, że ten produkt nie ma nic wspólnego z tymi zwierzętami. Obrońcy i miłośnicy koni mogą więc spać spokojnie, bo żadne zwierze nie ucierpiało przy produkcji maści końskiej. Z końmi łączy ją tylko nazwa oraz pierwotne zastosowanie. W przeszłości konie używane były częściej niż w obecnych czasach do ciężkich, fizycznych prac, więc w sytuacjach przeciążeń, mocno rozgrzewająca maść końska miała zbawienny wpływ na komfort tych zwierząt i łagodziła objawy bólowe mięśni. Obecnie maść ta jest częściej wykorzystywana przez ludzi, ale nie wyklucza się stosowania jej przy zwierzętach, w końcu wykonana jest z naturalnych składników!

Dobroczynne składniki maści końskiej

Maść końska jest wyprodukowana ze składników naturalnych, więc jest naprawdę produktem godnym polecenia. W swoim składzie zawiera m.in.: wyciągi z aloesu, eukaliptusa, rozmarynu, cynamonu, mięty, lawendy, sosny zwyczajnej, miłorzębu lekarskiego, papryczki chilli, arniki górskiej, rumianku, jodły, nagietka zwyczajnego, żywokostu lekarskiego czy kasztanowca zwyczajnego. Są to główne składniki maści, a poszczególne firmy mogą modyfikować składy, więc mogą się różnić niektórymi substancjami lub może być jeszcze więcej. Maści bywają wzbogacane nawet w oleje, na przykład lawendowy czy cynamonowy lub z owoców jałowca. Warto też mieć na uwadze, że produkt ten może działać rozgrzewająco jak i chłodząco. W przypadku stosowania na skórę głowy i włosy, maść rozgrzewająca będzie lepszym i skuteczniejszym wyborem.

Przeczytaj również:  Najlepsze fryzury na lato

Działanie maści końskiej 

Obecne w niej substancje naturalne, powodują, że maść końska wykazuje działanie:

  • rozgrzewające,
  • łagodzące dolegliwości bólowe,
  • przyśpieszające leczenie przeziębienia,
  • łagodzące bóle migrenowe,
  • pobudzające krążenie, idealne do zmarzniętych części ciała,
  • zmniejszające opuchliznę i obrzęki.

Wpływ maści końskiej na włosy 

Maść końska z racji, że wykazuje właściwości pobudzające krążenie, jest wykorzystywana przez włosomaniaczki na skalp głowy w celu pobudzenia wzrostu włosów. Szybsze krążenie w skórze głowy, wpływa stymulująco na cebulki włosów, co sprawia, że produkt ten jest tak chętnie wykorzystywany. Oprócz tego maść końska wpływa pozytywnie na gruczoły łojowe, regulując ich pracę. Będzie więc to produkt idealny dla osób zmagających się z problemem zwiększonego przetłuszczania się skóry głowy. Dodatkowo jest polecany przy problemach z nadmiernym wypadaniem włosów. Warto też wiedzieć, że wybierając maść końską rozgrzewającą, można się spodziewać większych efektów niż przy maści końskiej o działaniu chłodzącym. 

Jak stosować maść końską na włosy? 

Ponieważ maść jest bogata w ziołowe, naturalne składniki, może wywoływać u niektórych problemy skórne i alergię, dlatego też poleca się uprzednie wykonanie próby uczuleniowej. Kiedy nie zaobserwujemy negatywnego wpływu maści końskiej, może ją stosować jako wcierkę i delikatnymi ruchami palców stosować na skalp skóry. Masaż dodatkowo wzmocni efekt działania produktu. Jego żelowa konsystencja sprawia, że jest łatwy w aplikacji. Po tym warto pozostawić maść na jakiś czas, do około pół godziny i zmyć produkt ciepłą wodą. Można również stosować maść w połączeniu z wodą jako mgiełkę, w proporcji 1:4, zapewni to nieco łagodniejszy efekt. Widoczne rezultaty stosowania maści końskiej na włosy można już zauważyć po mniej więcej trzech tygodniach. Produkt ten sprawdzi się też idealnie do stosowania miejscowo, w problematyczne miejsca, na przykład w zakola lub w miejsca, gdzie włosy są przerzedzone. Dzięki temu będziemy mogli się cieszyć zdrowymi i silnymi włosami!

Przeczytaj również:  Miód na włosy - dlaczego warto go stosować?

Dodaj komentarz