Wypełnianie doliny łez – metoda na szybkie odmłodzenie okolicy pod oczami

Wiele osób zmaga się z problemami estetycznymi dotyczącymi okolicy dolnych powiek. U jednych objawia się to obrzękiem (tzw. workami pod oczami), natomiast w przypadku innych pacjentów można zauważyć efekt odwrotny – wystąpienie zagłębienia poniżej dolnej powieki, zwanego doliną łez. Jak sobie radzić z tym problemem? Aby się tego dowiedzieć, przeczytaj poniższy artykuł

Wypełnianie doliny łez – co warto wiedzieć?

Dolina łez to obszar twarzy znajdujący się pod dolnymi powiekami. U osób, które mają mało podskórnej tkanki tłuszczowej, okolica ta może być nieco zapadnięta. Efekt ten pogłębia się z wiekiem, przez co pod oczami powstają łódkowate rynienki biegnące od wewnętrznego kącika oka w stronę policzków. Daje to niekorzystny efekt wizualny sprawiając, że twarz wygląda na smutną i zmęczoną, a także starszą niż w rzeczywistości.

Na szczęście istnieją zabiegi medycyny estetycznej, które umożliwiają uzupełnienie ubytków podskórnej tkanki tłuszczowej na twarzy. Jedną z najpopularniejszych metod jest wstrzyknięcie preparatu na bazie kwasu hialuronowego w miejsce wymagające wypełnienia.

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Znajduje się m.in. w ciele szklistym oka, w mazi stawowej, a także w ściankach komórkowych. Substancja ta ma dużą zdolność wiązania wody, dzięki czemu jej syntetyczna forma jest chętnie wykorzystywana w kosmetyce i medycynie estetycznej. Stosuje się ją m.in. do nawilżania skóry czy wygładzania zmarszczek.

Preparat na bazie kwasu hialuronowego można też wstrzyknąć w dowolne miejsce na twarzy, w celu wymodelowania kształtu nosa czy ust, wykonania prostej plastyki brody i żuchwy lub wypełnienia doliny łez.

W Klinice Medycyny Estetycznej i Przeszczepu Włosów Novoderm w Łodzi wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym wykonuje się przy użyciu najnowocześniejszych preparatów medycznych. Pozwala to na osiągnięcie precyzyjnych i trwałych, a przy tym niemal natychmiastowych rezultatów.

Przeczytaj również:  Czeka cię randka? Zadbaj o wygląd i oczaruj ukochanego!

Efekty zabiegu są bardzo naturalne i stabilizują się w ciągu 3-4 tygodni po iniekcji. Zazwyczaj jedna sesja iniekcji jest wystarczająca, jednak niekiedy lekarz może zdecydować o konieczności powtórzenia procedury. Preparat z kwasem hialuronowym utrzymuje się pod skórą od 12 do 24 miesięcy, następnie zabieg należy powtórzyć.

Wypełnianie doliny łez – przebieg procedury i zalecenia

Wypełnianie doliny łez preparatem na bazie kwasu hialuronowego jest procedurą bezpieczną i mało inwazyjną. Wykonuje się ją przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, a całość procedury trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Jest to zależne od rozległości obszaru zabiegowego oraz kondycji skóry pacjenta.

Po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej pacjent może natychmiast powrócić do swoich codziennych zajęć. Rekonwalescencja nie jest wymagana, natomiast po zabiegu należy przestrzegać otrzymanych zaleceń lekarskich. Należą do nich przede wszystkim schładzanie okolic dolnych powiek, nosa i policzków, a także przybycie na wizytę kontrolną p upływie 3-4 tygodni od iniekcji.

Istnieje możliwość wystąpienia efektów ubocznych zabiegu w postaci swędzenia skóry, niewielkich krwiaków w miejscu podania preparatu czy nadmiernej pigmentacji i przebarwień na skórze. Zmiany te ustępują jednak samoistnie, zazwyczaj w ciągu kilku lub kilkunastu dni od przeprowadzenia procedury.

Wypełnianie doliny łez – wskazania i przeciwwskazania

Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym to zabieg typowo estetyczny. Wskazaniem do przeprowadzenia procedury jest więc przede wszystkim subiektywne niezadowolenie pacjenta z wyglądu danej części twarzy. Celem jest optyczne odmłodzenie wizerunku i uzyskanie świeżego, bardziej świetlistego wyrazu oczu.

W trakcie konsultacji wstępnej lekarz medycyny estetycznej omawia z pacjentem przebieg zabiegu i oczekiwane rezultaty. Wyklucza również przeciwwskazania do przeprowadzenia procedury, do których należą:

  • ciąża i laktacja,
  • uczulenie na którykolwiek składnik preparatu,
  • wiek poniżej 18 lat,
  • aktywna infekcja skóry w miejscu zabiegowym (np. trądzik, opryszczka),
  • choroba autoimmunologiczna.
Przeczytaj również:  Sprawdzone sposoby na piękną cerę

Jeżeli powyższe okoliczności nie występują u danego pacjenta, może on zostać zakwalifikowany do zabiegu iniekcyjnego z użyciem preparatu na bazie kwasu hialuronowego. 

Dodaj komentarz