Wybielanie zębów w gabinecie- jaką metodę wybrać?

Na czym polega stomatologia estetyczna?

Celem zabiegów stomatologii estetycznej jest polepszanie wyglądu zębów, a tym samym twarzy. Badania wykazują bowiem, że nieprawidłowy układ uzębienia i jego wady negatywnie wpływają na rysy twarzy. Tak też, stomatologia estetyczna zdecydowanie poprawia efekt wizualny. Warto podkreślić również, że na zabieg można wykonywać, jeśli pozwala na to stan zdrowia zębów.

Jakie są zabiegi z zakresu stomatologia estetycznej?

Jak już wiadomo, stomatologia estetyczna ma na celu poprawę wyglądu uzębienia, poprzez dokonanie drobnych korekt niedoskonałości lub całkowitej zmienia uzębienia. Wyróżniamy zatem zabiegi takie jak:

  • skaling zębów,
  • piaskowanie zębów,
  • wybielanie zębów,
  • licówki

Wybielania zębów

Różne produkty używane w codziennym życiu przyczyniają się do powstanie widocznych i mało estetycznych przebarwień. Niemniej jednak uwarunkowania genetyczne są powodem ciemniejszego odcienia uzębienia. W takim przypadku stomatologia estetyczna oferuje zabieg polegający na wybieleniu zębów – kolor żółty uzębienia może kategorycznie zatem pójść w zapomnienie. Ważne jest jednak, aby przed przystąpieniem do zabiegu wybielania zębów lekarz stomatolog właściwie ocenił stan jamy ustnej. Wybielanie zębów jest możliwe o ile, nie występuje m.in:

  • próchnica,
  • choroba przyzębia,
  • alergia na środki zawarte w żelu wybielającym,
  • stan zapalny w jamie ustnej,
  • aparat ortodontyczny,
  • choroby nowotworowe,
  • epilepsja,
  • cukrzyca,
  • bruksizm.

Zabieg wybielania zębów nie jest również wskazany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Odpowiedni stan jamy ustnej jest bowiem kluczowy do przeprowadzenia zębów, w innym przypadku mogą pojawić się skutki uboczne. Warto również podkreślić, że zabieg wybielania zębów nie będzie przeprowadzony od ręki – mianowicie pacjent w pierwszej kolejności musi się udać na wizytę kontrolną do stomatologa celem ocenienia stanu jamy ustnej i wykluczenia przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu wybielania zębów. Lekarz dentysta oceni wówczas stan uzębienie i podejmie odpowiednie kroki, aby bezpiecznie przeprowadzić zabieg.

Przeczytaj również:  Jak urządzić mały salon kosmetyczny - poradnik

Sprawdź ofertę Estetique Wrocław w zakresie wybielania zębów

Jakie są metody wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym?

Wyróżniamy zatem trzy popularne metody wybielania zębów:

  1. Metoda Beyond – jest to niewątpliwe najbardziej popularna metoda wybielania zębów, dzięki czemu jest ona stosowana w każdym gabinecie dentystycznym. Zabieg pozwala bowiem uzyskać średnie rozjaśnienie koloru zębów do nawet 8 odcieni. Sam proces polega na nałożeniu żelu wybielającego na zęby, który jest aktywowany za pomocą zimnego światła przez lampę Beyond. Kuracja może jednak powodować nadwrażliwość podczas wybielania i trwa niecałą godzinę.
  2. Metoda Prevdent –  wybiela zęby i jednocześnie wzmacnia szkliwo. Zabieg polega na nałożeniu specjalnego preparatu w formie aktywnej piany, które działanie jest wspierane za pomocą naświetlania specjalną lampą. Dużą zaletą tej metody jest mineralizowanie powierzchni zębów i redukcja ich nadwrażliwości w trakcie zabiegu, który trwa około 1,5 godziny.
  3. Metoda nakładkowa – zostają stworzone nakładki na podstawie wycisku, który jest pobierany podczas pierwszej wizyty. Nakładki wypełnia się żelem wybielającym, umieszcza na zębach i nosi kilka godzin. Dla osiągnięcia oczekiwanych rezultatów nakładki należy stosować przez około 2 tygodnie.

Wybór metody wybielania zębów będzie w dużej mierze opierał się na czasie trwania kuracji. Trzeba jednak podkreślić, że metody Beyond i Prevdent cieszą się jednak większa skuteczności niż sama metoda nakładkowa, Zatem wybór należy do Ciebie!

Dodaj komentarz