Medycyna estetyczna dysponuje wieloma metodami na gładką skórę bez zmarszczek. Jeśli szukasz sposobu na szybkie i mało inwazyjne odmłodzenie skóry, weź pod uwagę laserowy resurfacing twarzy. Wyjaśniamy, na czym polega odmładzanie twarzy laserem frakcyjnym.
Co to jest resurfacing twarzy?
Resurfacing twarzy to głęboki peeling laserowy, który pobudza skórę do samoistnej regeneracji. Polega na przegrzaniu termicznym skóry na niewielkich obszarach. Jest to zabieg frakcyjny, którego działanie opiera się na odparowaniu wody z naskórka. W ten sposób inicjowane są procesy naprawcze, które zachodzą w głębi skóry. Na skutek działania lasera frakcyjnego niedoskonałości skóry zostają maksymalnie spłycone.
Laserowe odmładzanie twarzy stosuje się w celu redukcji:
- drobnych i głębokich zmarszczek,
- plam starczych,
- przebarwień posłonecznych,
- nierówności skóry,
- łagodnych i umiarkowanych blizn potrądzikowych,
- poszerzonych porów,
- rozstępów.
Jak działa laser frakcyjny na skórę?
Zabieg resurfacingu wykonywany jest za pomocą lasera frakcyjnego ablacyjnego, który powoduje złuszczenie zewnętrznej warstwy skóry (naskórka) i ogrzanie leżącej pod nią skóry właściwej. W ten sposób laser stymuluje wzrost nowych włókien kolagenowych. Gdy naskórek goi się i odrasta, leczony obszar staje się jaśniejszy, gładszy i bardziej napięty. Alternatywą dla lasera ablacyjnego jest laser nieablacyjny, który nie uszkadza skóry, zamiast tego stymuluje wzrost kolagenu i poprawia koloryt i teksturę skóry. Taki zabieg jest mniej inwazyjny i wiąże się z krótszą rekonwalescencją, ale też wymaga większej liczby powtórzeń dla uzyskania takich samych efektów. Wybór lasera do resurfacingu warto zostawić lekarzowi medycyny estetycznej, który dobiera metodę odmładzania skóry na podstawie badania i wywiadu z pacjentem.
Resurfacing laserowy – bezpieczeństwo i skuteczność
Jak zapewniają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, laserowe odmładzanie twarzy to zabieg bezpieczny, szybki i skuteczny. Dzięki wstępnej konsultacji możliwe jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań oraz dopasowanie parametrów zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta. Profesjonalnie wykonany resurfacing laserowy wiąże się z krótkim okresem rekonwalescencji, brakiem skutków ubocznych i wyraźnymi, długo utrzymującymi się efektami. Skóra po zabiegu zyskuje młodszy wygląd i blask. Koloryt zostaje wyrównany, znikają bruzdy, zmarszczki i inne nierówności.
Podczas zabiegu resurfacingu skóra chłodzona jest zimnym strumieniem powietrza, co łagodzi ewentualne dolegliwości bólowe i niweluje dyskomfort. W przypadku laserów ablacyjnych stosuje się najczęściej znieczulenie miejscowe. Lasery nieablacyjne są na tyle łagodne, że nie wymagają dodatkowego znieczulenia.
Po resurfacingu skóra może być zaczerwieniona, opuchnięta, pojawiają się strupki, delikatne podkrwienia. Wszystkie skutki uboczne znikają po maksymalnie kilku tygodniach. Aby wspomóc regenerację i przyspieszyć gojenie, należy przestrzegać zaleceń pozabiegowych. Warto też skorzystać z dodatkowych zabiegów, takich jak terapia światłem LED, która ma właściwości kojące i wspomagające odmładzanie.
Dla uzyskania optymalnych efektów laserowego odmładzania skóry zaleca się wykonanie serii zabiegów. Liczba sesji waha się od 3 do 6 i zależy od mocy urządzenia oraz wyjściowego stanu skóry. Plan leczenia zawsze ustala lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji wstępnej z pacjentem.
W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-srodmiescie-ul-krolewska/